Jean Chritophe

Purina lemmikloomade toitumise vanemspetsialist ja õigusosakonna spetsialist

img_Jean-Christophe
category icon

Koostisained

Mine jaotisse >

Loomsed kõrvalsaadused või liha ja loomsed saadused on loomade need osad, mis jäävad inimeste toiduahelast üle. Neid saab veterinaarjärelevalve all tapetud põllumajandusloomadelt. Tavaline toidutööstus ei kasuta neid eri põhjustel, näiteks välimus, ebasobiv osa, väike nõudlus jms. Hoolimata sellest ei ole need koostisained ebakvaliteetsed, vaid hoopis toitainerikkad ja suure toiteväärtusega, ning neis on palju valku ja muud, mida loomad naudivad. Seega on nende kasutamine igati põhjendatud.

Meie tooted on tehtud lihast ja loomsetest saadustest, mis jäävad inimeste toiduahelast üle. Tegemist võib olla eri laadi liha ja elunditega, nagu kopsud, neerud ja maks, kuid muidugi tulevad need ainult inimtoiduks kõlblikelt loomadelt.

Purina valib toidus kasutatavad kõrvalsaadused nende toitainesisalduse järgi. Looduses söövadki loomad sageli vaistlikult enne just need elundid, sest neis on palju vajalikke toitaineid. Mõnes riigis süüakse laialdaselt rupsi, näiteks maksa või neere, ja neid peetakse isegi delikatessiks.

Loomsed kõrvalsaadused ei ole sinu lemmikloomale ainult kasulikud, vaid ka nauditavad. Sinu kassil või koeral on kerge neid seedida ja neis on palju toitaineid, näiteks asendamatuid aminohappeid, vitamiine, mineraale ja tervislikke rasvu, mis annavad sinu lemmikule energiat ning tagavad tema heaolu ja tervise.

Tegelikult võib sinu lemmikloom saada loomsetest kõrvalsaadustest isegi rohkem toitaineid kui inimeste söödavast lihast. Näiteks on neerudes ja maksas kuni kümme korda rohkem B2-vitamiini ehk riboflaviini kui tailihas.

Kokkuvõttes ei ole loomsed kõrvalsaadused sinu lemmikloomale ainult ohutud, vaid ka kasulikud tema tervisele. Peale selle aitab nende kasutamine vähendada ka toidujäätmeid.

Purina kasutab ainult kvaliteetseid loomseid kõrvalsaadusi ja järgib hoolikalt Euroopa lemmikloomatoidu tootjate liidu (FEDIAF) juhiseid ning Euroopa Liidu määruseid.

Byproducts infographics