Aasia kass

Asian
Aasia kassil on keskmist kasvu, võrdlemisi lihaseline piklik keha ja ümara otsaga saba. Emased kassid on isastest palju väiksemad ja hapramad. Kiilukujulisel peal on kergelt ümar pealagi, keskmise suurusega laia vahega kõrvad ja suured, hõbedase äärega silmad. Märga siidi meenutav karv on lühike, peen ja liibuv. Selle tõurühma kassidel on palju värvitoone ja kasukakirjasid.
  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Aasia kasside esindajad sarnanevad burmaga, kuid sellistes värvides karvastikku burmal ei esine. Bombei kass kuulub samuti sellesse rühma, nagu ka burmilla ja tiffanie. Tegemist on uue ja kiiresti areneva tõurühmaga, mille populaarsus üha kasvab. Bombei, burmilla ja tiffanie kohta leiad meie lehelt eraldi kirjeldused.

Päritoluriik

Inglismaa

Iseloom

Aasia kassid on samuti väga sõbralikud ja südamlikud nagu burmad, kuid mitte nii tormakad. Nad armastavad tähelepanu ja nad tahavad tunda end pereliikmena. Tähelepanu võivad nad lausa nõuda, käies omanikul näugudes järel. Aasia kassid on äärmiselt intelligentsed, suutes lahendada mitmesuguseid probleeme, näiteks õppida ust avama. Nad tajuvad hästi omaniku tundeid, mis teeb neist suurepärased kaaslased.

Tervis

Aasia kassidega seoses ei ole erialakirjanduses mainitud ühtegi konkreetset haigust. Siiski võib sellel tõurühmal esineda kalduvus põdeda burmadel esinevaid haigusi. Mõnel burma aretusliinil on esinenud teistest sagedamini diabeeti.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Aasia kassi lühike liibuv karvkate ei vaja palju sugemist, kuigi loomale meeldib tegevusega kaasnev tähelepanu. Nii nagu kõik kassid, saab ka see tõug haiguste vastu kaitse vaktsineerimise teel, vajab korrapärast parasiiditõrjet ja iga-aastast tervisekontrolli loomaarsti juures.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.