Your Pet, Our Passion.
Teile sobiva koera valimine
Vaadates koera kaelarihma

Miks koerad on head lemmikloomad?

Lugemisaeg: 1 min

Koerad väärivad igati inimese parimaks sõbraks nimetamist. Nad on ustavad, intelligentsed, pühendunud ja kiindunud – lisaks parandavad nad meie kehalist ja vaimset tervist.

Koera omamise eelised

Ei ole midagi paremat kui pikk jalutuskäik neljajalgse sõbraga värskel kevadhommikul! Või rõõmuvälgatuse nägemine tema näol, kui võtad palli pihku ja ta teab, et nüüd minnakse kohalikku parki mängima! Isegi kodus on mõnusam aega veeta, kui keegi on seltsiks.

Vanal ütlemisel, et loom annab inimesele kümnekordselt tagasi, on tõetera sees.

Enne kui sa aga kodust välja koera tooma tormad, tuleb kogu asi hoolikalt läbi mõelda. Tegemist on terve looma elu kestva kohustusega ja koer sõltub sinust pikkade aastate jooksul.

Kui oled veendunud, et sul on koera jaoks aega ja sinu eluviis võimaldab teda pidada ning oled uurinud eri tõugude ja iseloomude kohta, et leida just sulle sobiv loom, siis on aeg vaadata, missugused on koera omamise eelised.

Kas teadsid?

 • Uuringud näitavad, et koeraomanikel on madalam vererõhk ja kolesteroolitase kui inimestel, kel koera pole, samuti esineb esimestel vähem nii kergeid kui ka raskeid terviserikkeid.
 • Koeraomanikel on üldjuhul tugevam immuunsüsteem, mis aitab neil tervena püsida, ning nad ei vaevle seega nii sageli haiguste käes. Tegelikult käivad koeraomanikud arsti juures ja tarvitavad ravimeid harvemini kui inimesed, kel koera pole.
 • Koeraomanikud tervenevad haigustest kiiremini ning neil on isegi suurem tõenäosus pärast südamerabandust ellu jääda.
 • Lapsed, kel on kodus koer, puuduvad haiguste tõttu vähem koolist.
 • Krooniliste haiguste käes kannatavad lapsed taluvad ravi sageli paremini, kui nende kõrval on koer.
 • Koerte tingimusteta armastus toetab meie emotsionaalset heaolu – see teeb neist ühtlasi suurepärased seltsilised inimestele, kes elavad üksinda.
 • Koera omamine aitab isiklikust tragöödiast, nt leinast üle saada.
 • Koera omamine võib aidata ka vaimse tervise probleemide käes kannatajatel terveneda ja end paremini tunda.
 • Koeraga korrapärane jalutamine parandab sinu kehalist seisundit ning aitab terve püsida!
 • Koeraga jalutamas käimine tähendab sageli ka kohtumist teiste koeraomanikega, mis tähendab, et nii nagu koer, leiad ka sina endale uusi sõpru.
 • Jalutuskäik pakub suurepärast võimalust pühkida ajutiselt kõik argimured peast ning veeta kvaliteetaega truu sõbra seltsis. Peale eelmainitu on koertega ka ülilõbus! Nad ajavad sind naerma, pakuvad raske päeva lõpus lohutust ning on alati käepärast, kui peaksid tahtma kedagi kallistada.
Meie soovitatav lugemine
Kuidas käib koera võtmine varjupaigast?
Ükskõik millisele loomale uue kodu pakkumine on ilus tegu. Kui võtad endale täiskasvanud koera, on sellel väga suured eelised. Eestis otsib palju t
Loe rohkem