Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Täiskasvanud koera toitmine
spanjel vaatab üles koeratoidukaussi

Tervislik ja tasakaalustatud toit koertele

Lugemisaeg: 2 min

Selleks et koer oleks võimalikult kaua terve, õnnelik ja aktiivne, peab tema menüü sisaldama õiges tasakaalus kuue põhirühma toitaineid: valgud, rasvad/õlid, vitamiinid, mineraalained, süsivesikud ja vesi.

Toidulisandid

Kui annate koerale aeg-ajalt väljateenitult maiustusi, siis tugevdab see teie sõprussidet ja aitab teil looma koolitada, kuid liigne maiustamine või valede maiuste söömine viib koera toitumise tasakaalu paigast ning tekitab talle probleeme kehakaaluga.

Koerte maiustused, sh küpsised ja suuhooldustooted, ei tohiks moodustada rohkem kui 10% tema päevasest kalorikogusest. Selleks et te ei poputaks looma liiga palju, lugege pakendil toodud toitmisjuhiseid! Valige alati sellised maiustused, mis sobivad teie koera suurusega. Kui loomaarst on kehtestanud maiustuste keelu, siis võite vähendada looma päevast täistoidu kogust ja pakkuda talle seda maiustuste aseainena. Hea mõte on hoida oma koera kehalisel toonusel pidevalt silma peal ja lugeda meie juhendit „Koera toitmisjuhend”, kust te saate teada, missuguseid toitaineid teie koer vajab ja miks.

 

"Ärge mitte kunagi andke koerale šokolaadi – see teeb talle väga suurt kahju. Kõigest 85 grammi küpsetusšokolaadi võib keskmist kasvu koera tappa."

 

  • Inimeste toidujäägid. Koera seedesüsteem erineb inimeste omast. Inimeste toit on looma jaoks sageli kas liiga soolane või valgurikas ega sisalda piisavalt mineraalaineid või teisi asendamatuid toitaineid ning ei sobi seetõttu tasakaalustatud toitumiseks. Kui soovite oma koera aeg-ajalt kodutoiduga hellitada, siis on hea valik kanaliha (millest on kõik kondid välja võetud). See on kergesti seeditav, sisaldab ohtralt proteiini, samuti leidub selles vitamiine ja mineraalaineid. Kui koera kõht on ärritunud, siis soovitab loomaarst sageli just kana ja riisi või valget kala ja riisi.
  • Toores liha. Kuigi teile võib tunduda, et see on traditsiooniline koerlaste toit, siis võib toores liha sisaldada baktereid, mis teevad teie looma haigeks.
  • Kondid. Väiksed kondid ja kalaluud võivad kahjustada hambaid, jääda kõrri kinni või tekitada sooleummistusi. Kanakonte ei tohiks loomale kunagi anda, kuna need purunevad närimisel kildudeks ning põhjustavad allaneelamisel probleeme. Olgugi et traditsiooniliselt on koertele konte söödetud, ei soovita me anda isegi mitte suuri konte, kuna ka need võivad põhjustada sooleummistusi.
  • Mürgised toiduained. Inimeste jaoks ohutud šokolaad, sibul, küüslauk ja viinamarjad/rosinad võivad teha looma väga haigeks või ta isegi tappa. Rabarber, spinat ja peet on samuti koertele mürgised.
  • Toidulisandid. Kui teie koer sööb tööstuslikult valmistatud tasakaalustatud ja täisväärtuslikku toitu, siis ei ole vaja tervele loomale mingeid toidulisandeid anda. Kui koera toitainevajadus on tiinuse või haiguse tõttu muutunud, siis küsige loomaarsti käest järele, missugust eritoitu ta soovitab loomale anda. Kui annate loomale toidulisandeid oma äranägemise järgi, nii et need viivad tema toidu tasakaalu paigast, siis võivad tal tekkida luustiku väärarengud ja teised terviseprobleemid.
  • Toidulisandid. Kui teie koer sööb tööstuslikult valmistatud tasakaalustatud ja täisväärtuslikku toitu, siis ei ole vaja tervele loomale mingeid toidulisandeid anda. Kui koera toitainevajadus on tiinuse või haiguse tõttu muutunud, siis küsige loomaarsti käest järele, missugust eritoitu ta soovitab loomale anda.

Kui annate loomale toidulisandeid oma äranägemise järgi, nii et need viivad tema toidu tasakaalu paigast, siis võivad tal tekkida luustiku väärarengud ja teised terviseprobleemid.