Your Pet, Our Passion.
Kasside snäkid ja maiused
Sisekass koos toiduga kausis

Toakassi söötmine

Lugemisaeg: 4 min

Kuna toakassidel pole nii palju võimalusi liikuda kui õuekassidel, on neil raskem vormis püsida.

Olgugi et su lemmikloom elab õdusas ja õnnelikus keskkonnas, piirab elu siseruumides võimalusi käppi sirutada. Väheaktiivne eluviis tähendab, et osal toakassidel on keeruline neile loomulikku saledat vormi hoida ja neil kipuvad kergemini tekkima tervisehädad, nagu rasvumine või diabeet.

Selleks et sinu kaslasest kaaslane oleks võimalikult terve ja õnnelik, sea sisse kindlad toidukorrad ning hoia teda aktiivsena. Järgi meie nõuandeid selle kohta, kuidas oma kassi heas vormis hoida.

Kuidas toakassi toita?

Kuna kassid on loomult näksijad, meeldib neile mitu korda päevas kuivsööta nosimas käia (märgtoit läheb liiga kiiresti halvaks, et seda loomale ette jätta). Kui jätad toidu kassile ette, on lihtne kaotada järg selle üle, mida su kass söönud on. Ülesöötmise vältimiseks mõõda iga eine hoolikalt välja, lähtudes pakendile märgitud juhistest.

Kui sinu päevakavaga sobib paremini mitme väikse eine pakkumine päevas, suudavad kassid ka sellega harjuda. Kui otsustad viimase variandi kasuks, anna oma kassile kogu päeva vältel vähe ja sageli süüa, et ta energia ei väheneks, kuid et ta ei võtaks ka kaalus juurde.

Portsjonite mõõtmine muutub veelgi olulisemaks juhul, kui sinu kass on juba paar kilo juurde võtnud ja dieedile pandud. Ära unusta enne kassi dieedi muutmist tema kehalist seisundit kontrollida ja loomaarstiga nõu pidada. Meie kehavormi määramise töövahendi abil saad teada, kas su kass on ülekaaluline. Seejärel saab loomaarst nõu anda, kuidas looma dieeti ettevaatlikult kohandada.

 

"Portsjonite mõõtmine muutub veelgi olulisemaks juhul, kui sinu kass on juba paar kilo juurde võtnud ja dieedile pandud."

 

Toakassidele on olemas spetsiaalselt välja töötatud toidud, millest ta saab kõike, mida vajab. Sellisel eridieedil on järgmised eelised, tänu millele sobib see toakassile kõige paremini.

Palju valku, kuid vähe kaloreid, et aidata su lemmikul saledana püsida.

Hoolikalt tasakaalustatud asendamatud mineraalained, mis aitavad vähendada näiteks kuseteedega seotud tervisehädade tekkeohtu.

Palju toitaineid, mis on terve naha ja karvastiku säilitamiseks asendamatud.

Palju seedimatuid kiudaineid, mis aitavad ennetada karvapallide teket, soodustades pesemise käigus alla neelatud karva liikumist läbi seedekulgla.

Spetsiaalsed käärivad kiudained, mis töötlevad lemmiku kõhubaktereid, et vähendada ebameeldivat WC-haisu.

Hästi seeditavad koostisained, mis tekitavad väiksema ja tahkema väljaheite – loomal kergem väljutada ja sinul koristada.

Sama tähtis on veenduda, et su toakassil on piisavalt värsket puhast vett.

Kui oled oma kahuse kaaslase söötmiskava paika pannud, on aeg vaadata üle kehaline aktiivsus.

Toakassi liikumine

Liikumine on toakassile vajalik. Püüa meelitada teda liikuma meelelahutuse abil. Siin on mõned nõuanded, mida teha, et aidata oma lemmikul meeldivalt liigutada – ja miks mitte ka ise kaasa lüüa!

  • Võta iga päev aega mängimiseks – palli veeretamine või õngeridva stiilis mänguasja viibutamine ergutavad su kassi liikuma ja kaasavad ka sind tema võimlemisharjutustesse.
  • Ronimis- ja kratsitornid pakuvad kassile vallutamiseks kõrgusi ning rahuldavad tema uudishimu.
  • Pane osa tema toiduportsjonist toidupalli sisse, nii et su lemmik peab veetma aega sellega mängides, et maiust kätte saada.
  • Aseta sööt trepi ülemisele mademele või ronimistorni otsa – sind üllatab, kui hea meelega kass ronib, kui see tõotab talle vastutasuks maitsvat suutäit!
  • Kaalu võimalust lasta oma kass õue uudistama. Laserpulk, tarastatud aed või lühike jalutuskäik rihma otsas aitavad su kassil iga päev rohkem liikuda.
  • Natuke sinupoolset juhendamist ning su toakass on sama õnnelik, terve ja lõbustatud nagu ükskõik milline õuekass.