Birma kass

- Mänguline ja uudishimulik
- Sõbralik, ent iseseisev kass
- Vaikne kass
- Keskmist kasvu tõug
- Vajab sugemist iga päev
- Allergiaohtlik tõug
- Tahab mingil määral õues käia
- Hea perekass
Päritolu
Kuigi Birma kassi päritolu pole täpselt teada, toodi üks paar umbes 1919. aastal Prantsusmaale ja nendest sai alguse läänemaailmas levinud tõug. Teise maailmasõja ajal hävisid Birma kassid pea täielikult. Neid ristati tõu taastamiseks palju pikakarvaliste kassidega (peamiselt Pärsia kassidega), aga ka Siiami tõuliinidega. 1950. aastate algul sündisid jälle puhtad Birma kassi pesakonnad. Taastatud tõugu tunnustati Inglismaal 1965. aastal.
Päritoluriik
Birma/Prantsusmaa
Muud nimed
Püha Birma kass
Iseloom
Birma kassid on tuntud oma armastusväärsuse ja südamlikkuse poolest. Neid on aretatud põlvkondade kaupa seltsikassideks. Nad on kuulekad ja vaikselt jutukad. Nad on seltsivad, nutikad ja sõbralikud, uudishimulikud ja inimeste poole hoidvad, ent mitte liiga lärmakad kassid.
Tervis
Osal noortel Birma kassidel on ilmnenud vereanalüüsist neerutalitluse häireid. Selle näidustuse tähtsus pole veel selge, kuid sellest võib areneda välja neerupuudulikkus.
Toitumine
Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).
Hooldamine
Birma kassi karvkate on pehme ja siidine, kuid seda pole nii raske hooldada nagu Pärsia kassi kasukat. Ilusa kasuka säilitamiseks on siiski vaja see vähemalt kord nädalas kammi ja harjaga läbi käia. Birma kass, keda on varasest east soetud, naudib inimese lisatähelepanu, mis selle regulaarse toiminguga kaasneb. Nii nagu kõiki kasse, tuleb ka seda tõugu korrapäraselt vaktsineerida, teha talle parasiiditõrjet ja käia kord aastas tervisekontrollis.
Parim kassitõug lastega perre
See tõug sobib suurepäraselt lastega, kuid tuleb arvestada, et igal kassil on oma iseloom, mis oleneb ka treenimisest ja elukogemusest. Kui võtad kassi varjupaigast, uuri sealsete töötajate käest konkreetse kassi iseloomu kohta.