Birma kass

Birman
Birma kass on poolpika karvastikuga kass. Heledamat põhivärvi täiendavad tumedamad kohad näol, käppadel, kõrvadel ja sabal. Tegemist on suuremat kasvu kassiga, kel on jäme keha ja lühikesed jalad. Birma kassil on sinised silmad ja neli valget jalga. Esimesed sokid katavad ainult käppi, kuid tagumised sokid on pikemad. Pea on lai ja ümar, kõrvad keskmise suurusega. Birma kassidel on lubatud palju erinevaid värvitoone.
  • Mänguline ja uudishimulik
  • Sõbralik, ent iseseisev kass
  • Vaikne kass
  • Keskmist kasvu tõug
  • Vajab sugemist iga päev
  • Allergiaohtlik tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Hea perekass

Päritolu

Kuigi Birma kassi päritolu pole täpselt teada, toodi üks paar umbes 1919. aastal Prantsusmaale ja nendest sai alguse läänemaailmas levinud tõug. Teise maailmasõja ajal hävisid Birma kassid pea täielikult. Neid ristati tõu taastamiseks palju pikakarvaliste kassidega (peamiselt Pärsia kassidega), aga ka Siiami tõuliinidega. 1950. aastate algul sündisid jälle puhtad Birma kassi pesakonnad. Taastatud tõugu tunnustati Inglismaal 1965. aastal.

Päritoluriik

Birma/Prantsusmaa

Muud nimed

Püha Birma kass

Iseloom

Birma kassid on tuntud oma armastusväärsuse ja südamlikkuse poolest. Neid on aretatud põlvkondade kaupa seltsikassideks. Nad on kuulekad ja vaikselt jutukad. Nad on seltsivad, nutikad ja sõbralikud, uudishimulikud ja inimeste poole hoidvad, ent mitte liiga lärmakad kassid.

Tervis

Osal noortel Birma kassidel on ilmnenud vereanalüüsist neerutalitluse häireid. Selle näidustuse tähtsus pole veel selge, kuid sellest võib areneda välja neerupuudulikkus.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Birma kassi karvkate on pehme ja siidine, kuid seda pole nii raske hooldada nagu Pärsia kassi kasukat. Ilusa kasuka säilitamiseks on siiski vaja see vähemalt kord nädalas kammi ja harjaga läbi käia. Birma kass, keda on varasest east soetud, naudib inimese lisatähelepanu, mis selle regulaarse toiminguga kaasneb. Nii nagu kõiki kasse, tuleb ka seda tõugu korrapäraselt vaktsineerida, teha talle parasiiditõrjet ja käia kord aastas tervisekontrollis.

Parim kassitõug lastega perre

See tõug sobib suurepäraselt lastega, kuid tuleb arvestada, et igal kassil on oma iseloom, mis oleneb ka treenimisest ja elukogemusest. Kui võtad kassi varjupaigast, uuri sealsete töötajate käest konkreetse kassi iseloomu kohta.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.