Ragdoll

Ragdoll

Muljetavaldava välimusega ragdoll on suur ja jõuline, eristuva värvimustriga kass. Aga ta on täiesti rahulik ja loid nagu pehme kaltsunukk. Pea on lai, lameda pealaega ja kõrvad laia vahega. Silmad on sügavsinised ja suured. Laia rinnaga keha on pikk ja lihaseline, kael lühike ja jalad toekad. Käpad on suured, ümarad ja tuttidega ning saba pikk ja kohev. Ragdoll`i keskmine kuni pikk karv on siidine ja tihke. Täiskasvanud kassidel peavad olema kohev kaelus ja püksid. Karvastik võib esineda kolmes kasukakirjas ja neljas värvitoonis. Lisaks on olemas ka valgekäpaline ragdoll.

  • Rahulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Vaikne kass
  • Suuremat ja turskemat tõugu kass
  • Vajab sugemist iga päev
  • Allergiaohtlik tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Hea perekass

Päritolu

Esimesed ragdoll'i kassipojad sündisid 1960. aastatel Californias. Tõenäoliselt olid nende vanemateks valge Pärsia emakass ja Birma tüüpi kõuts. Kui ragdoll üles tõsta, laseb ta end täiesti lõdvaks ja pehmeks nagu kaltsunukk (ingl ragdoll), mille järgi ta on endale nime saanud. Mõned arvavad, et sellise omaduse võis põhjustada õnnetus, mille emakass poegi oodates üle elas. Samas ei saa ükski vigastus geneetiliselt kassipoegadele üle kanduda.

Päritoluriik

Ameerika

Iseloom

Ragdoll on tõenäoliselt kõige rahulikuma ellusuhtumisega kassitõug. Nad on pea iga olukorraga rahul ega nõua kunagi midagi enamat. Neil on väga leebe ja vaoshoitud loomus, nad on pühendunud ja lojaalsed lemmikud. Ringleb arvamus, et need kassid on valu suhtes tundetud – see on täiesti vale! Ragdoll'i rahulik olek tuleneb äärmiselt usaldavast loomusest, mitte ei viita tundetusele.

Tervis

Ragdoll'i seostatakse päriliku südamehaigusega (hüpertroofiline kardiomüopaatia), mis võib varases eas põhjustada südamepuudulikkust. Kui kavatsed hankida kassipoja, küsi aretajalt selle haiguse kohta täpsemalt järele.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Ragdoll vajab regulaarset hooldamist, et tema kaunis kasukas püsiks heas korras. Kui alustada harjamist varases eas, harjub kassipoeg sellega ära ja talle hakkab kaasnev tähelepanu meeldima. Igapäevane harjamine ei lase pusadel tekkida, karvatortide ja vildistunud karva tülikas eemaldamine jääb ära. Nii nagu kõiki kasse, on ka teda soovitatav korrapäraselt vaktsineerida ja teha talle parasiiditõrjet.

Parim kassitõug lastega perre

See tõug sobib suurepäraselt lastega, kuid tuleb arvestada, et igal kassil on oma iseloom, mis oleneb ka treenimisest ja elukogemusest. Kui võtad kassi varjupaigast, uuri sealsete töötajate käest konkreetse kassi iseloomu kohta.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.