Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
kitten code animated
Kass jõllitab kaussi

Mida kassipojale süüa anda

Lugemisaeg: 6 min

Palju õnne – sinu perre on lisandunud uus karvakera! Nüüd, kui uustulnukas on kohal, mõtled kindlasti, kuidas aidata tal tervislikult suureks ja tugevaks kasvada.

Nad võivad praegu küll pisikesed olla, kuid nad kasvavad - ja kiiresti! Esimese kuue kuu jooksul on nad saavutanud 75% oma täiskasvanu ea kehamassist, mistõttu on ülioluline toita neid toitainerikka kassipoegadele mõeldud toiduga.

Et neid aidata selle olulise aja jooksul on Purina lemmikloomameeskonnal varuks mõned kasulikud näpunäited, mis aitavad sul valida parima kassipoja toidu.

Mida kassipoegadele süüa anda: võimalused

Võib tunduda, et isegi pisikeste kassipoegade jaoks on toiduvalik meeletult lai, kuid hea uudis on see, et olenemata sinu lemmiklooma elustiilist või seisundist on olemas kassipoegadele mõeldud toit, mis just talle sobib.

Parim toit kassipojale on selline, mis on loodud vastavalt vanusele. Kassipoegadele mõeldud toidud on spetsiaalselt loodud väga kõrge proteiinisisaldusega, mis on oluline korralikuks kasvamiseks, samuti on need kõrgema kaltsiumi, magneesiumi, fosfori, tsingi ja raua tasemega, mis aitavad tugevatel luudel ja hammastel kasvada. Kassipoegadele mõeldud toit sisaldab samuti rohkem C- ja E-vitamiini, mis aitavad toetada nende immuunsüsteemi.

Lõpuks on otsustamine, v.a kui tegemist on meditsiinilise seisundiga, kas anda oma kassipojale märga või kuiva kassipoegadele mõeldud toitu, või segu mõlemast, täielikult sinu (ja muidugi ka sinu uue karvase sõbra) teha.

Kuivtoit

 • Kassipoegadele mõeldud kuivtoitu on lihtne mõõta ja kasutada ning sellel on peale avamist pikem säilivusaeg kui märgtoidul.
 • Samuti aitavad need sinu kassipoja hambaid tervena hoida. Kassipojad närivad kuivtoitu aktiivsemalt ning see aitab vanematel kassipoegadel eemaldada hambakattu.
 • Enamikul kassipoegadele mõeldud kuivtoitudel on väiksemad graanulid, mida neil on kerge närida ja neelata.
 • Saad oma kassipojale anda täpselt sellise koguse toitu, nagu ta vajab.

Märgtoit

 • Mõned kassipojad eelistavad märgtoidu lõhna ja tekstuuri - see lõhnab tugevamalt ja on pehmem kui kuivtoit.
 • Märgtoitu on samuti väga mugav serveerida, kui kasutada üheks toidukorraks mõeldud einepakke või konserve. Need võimaldavad sul pakkuda oma kassipojale iga kord värsket ja kergesti serveeritavat toidukorda.
 • Sinu kassipoeg tabib kuivtoitu süües rohkem vedelikku.

Purina toodab paljusid Eestis enim müüdud kassipoegadele mõeldud kuiv- ja märgtoite, millest igaüks on välja töötatud uusimate teadussaavutuste põhjal kvaliteedi, maitse ja toitvuse suhtes, et pakkuda teile ja teie lemmikloomale suurepärast valikut retsepte ja koostisi, igaks looma arenguetapiks ja eluviisiks. Saage rohkem teada: PURINA® kassipoja toidud.

Kuidas kassipoega toita?

Kassid armastavad rutiini, seepärast on nii sinu kui ka kassipoja seisukohast hea kujundada võimalikult varakult välja regulaarne toitmisrutiin. Toida oma kassipoega ühes ja samas kohas ning kellaajal. Söömiskoht peaks olema vaikne, et loom saaks lõõgastuda, ja asuma liivakastist kaugel eemal.

Aseta nõud kergesti puhastatavale pinnale või kasuta söögialust ning võta alati puhas kauss, kuna kassid on selles suhtes nõudlikud loomad. Osa kassipoegi eelistab süüa madalast kausist või alustassist – see sunnib ühtlasi kugistajaid aeglasemalt sööma!

Kui sul on rohkem kui üks kassipoeg, siis aseta nende toidukausid kaklemise vältimiseks väikeste vahedega. Kui sinu kassipojad ei saa omavahel üldse läbi, siis võibolla peaksid neile tagama täiesti eraldi söötmiskohad.

Kassipoja toidu vahetamine

Kassipoja seedesüsteem võib olla väga tundlik, seepärast väldi tema toidu vahetamist, v.a juhul, kui see on vajalik ärritunud kõhu tõttu. Selleks et sinu uus pereliige oleks terve ja õnnelik, tuleks anda talle soovitatavalt sama toitu, mida ta sai kasvataja juures või varjupaigas, v.a juhul, kui see ei olnud hästi tasakaalustatud. Kui sinu kassipojal on seedehäired, ta keeldub järsku söömast või sööb vähem, siis pöördu loomaarsti poole.

Kui loomaarst soovitab sul kassipoja toitu vahetada, siis tuleb seda teha tasapisi, et mitte ärritada looma õrna seedimist. Proovi teha nii:

 • Anna talle mõlemat toitu eraldi kaussidest, et ta saaks neid proovida.
 • Kui kassipoeg on mõlemat toitu maitsnud, siis sega uus toit vana toidu hulka.
 • Suurenda 7–10 päeva jooksul uue toidu osakaalu, kuni oled toidu täielikult välja vahetanud. Anna loomale aega – vahel kestab uuele toidule üleminek kauem.
 • Kui pead kassipoja toidu tervislikel põhjustel välja vahetama, siis pea loomaarstiga nõu, millal ja kuidas seda kõige paremini teha.

Kui vahetad märgtoidu kuivtoidu vastu, siis pea meeles, et kassipoeg hakkab aktiivsemalt närima ja vajab ehk rohkem vett. Samuti ei pruugi ta süüa kogu portsu ühekorraga, vaid võib käia kausi juures mitu korda.

Kuivtoidust saab kassipoeg rohkem energiat kui märgtoidust, nii et märgtoitu tuleb ehk talle rohkem anda, et ta saaks sama hulga kaloreid kätte. Ükskõik kui vana sinu kass ka poleks, pead kontrollima, et tema jaoks oleks alati piisavalt värsket vett saadaval.

Millal hakata kassipoega toitma täiskasvanud kassi toiduga?

6–8-kuune kass võib väliselt küll täiskasvanud paista, kuid seesmiselt on tegemist kassipojaga. Nende luud kasvavad endiselt tugevamaks ja kehad vormuvad. Jätka looma toitmist kassipoja toiduga, kuni ta on umbes 12 kuud vana ja võib hakata sööma täiskasvanud kassi toitu. Loe selle kohta lähemalt meie täiskasvanud kassi toitmise juhendist.

 

Purina kassipoegade toidud

Purina toodab mitut Eestis enim müüdud kasside kuiv- ja märgtoitu, millest igaüks on välja töötatud uusimate teadussaavutuste põhjal kvaliteedi, maitse ja toitvuse suhtes, et pakkuda sulle ja sinu lemmikloomale suurepärast valikut retsepte ja koostisi, igaks looma arenguetapiks ja eluviisiks.