Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Kasside toitmine
Kass naudib felixi maiuspala

Kasside snäkid ja maiused

Lugemisaeg: 2 min

Kassisõbrana oled kursis, kui raske on keelduda oma karvasele lemmikule põhitoidukordade kõrvale maiustuste pakkumisest.

Kassisõbrana tead, kui raske on keelduda oma karvasele kaaslasele põhitoidukordade kõrvale maiustuste pakkumisest. Toidujääkide andmine laualt või peost söötmine on paljude inimeste jaoks viis väljendada oma kassi suhtes kiindumust. Mis puutub kassile maiustuste pakkumisse, siis võivad sinu kavatsused küll head olla, kuid fakt on see, et inimeste toit sisaldab tihti väga palju kaloreid ja soola, kuid tavaliselt vähe kassile vajalikke asendamatuid toitaineid. See tähendab, et sa võid kassi üle sööta ja/või tema toitumise tasakaalu paigast lüüa.

Hea uudis on see, et saadaval on palju tööstuslikult toodetud kassimaiuseid – nende eesmärk võib olla toetada seedeelundkonna või hammaste tervist, aga tegemist võib olla ka lihtsalt kaslasest kaaslasele mõeldud eripreemiaga. Pea meeles, et need sisaldavad palju kaloreid ja ei pruugi olla täisväärtuslik ega tasakaalustatud toit. Seepärast on tähtis, et muudaksid kassimaiuste andmisel lemmiku põhitoidukordi samaväärse kalorikoguse võrra väiksemaks. Samuti ei tohiks kassimaiused moodustada päevasest kalorikogusest üle 10%, et looma dieet püsiks tasakaalus.

Kassid ja piim

Kas oled kuulnud väljendit „nagu kass, kes on just koort saanud ja teab, et saab veel”? Inimesed usuvad, et kassid armastavad piima, kuid tegelikult ei tule nende seedesüsteem piimas leiduva laktoosi (loodusliku suhkru) töötlemisega toime. Kui annad kassile lehmapiima, siis tekib paljudel neist hoopiski kõhulahtisus.

Spetsiaalne kassipiim sisaldab seedehäirete vältimise eesmärgil väga vähe laktoosi, aga nagu maiustustes ikka, on ka selles kalorid, millega pead looma toitumise tasakaalustamisel arvestama. Spetsiaalset kassipiima ei tohi kasutada vee aseainena. Kui pakud oma loomale kassipiima, siis pead tema ülejäänud toidu kalorsust sellevõrra vähendama.

 

"Spetsiaalsed kassidele mõeldud maiustused ja küpsised kuluvad karvase sõbra premeerimisel marjaks ära – me kõik ju soovime oma lemmikule näidata, kui väga me teda armastame!"

 

Kasside maiused

Spetsiaalsed kassidele mõeldud maiustused ja küpsised kuluvad karvase sõbra premeerimisel marjaks ära – me kõik ju soovime oma lemmikule näidata, kui väga me teda armastame! Pea lihtsalt meeles, et pead tema ülejäänud toidu kalorsust selle võrra vähendama. Vali tasakaalustatud toitainesisaldusega maiustused, et looma toitumist mitte rikkuda. Väga noortele kassidele on küll saadaval spetsiaalsed kassipoja maiustused, kuid neid ei ole soovitatav oma loomale siiski anda. Loe kassipoja toitmise kohta lähemalt. Hoolimata sellest, kas pakud kassile põhitoitu või maiustusi, veendu alati, et loomal on kogu päeva vältel tagatud ligipääs puhtale värskele joogiveele. Miks mitte kasutada preemiana paari kassikrõbinat, eriti kui sinu loom on haiguse tõttu või kaalu langetamise eesmärgil eridieedil ja maiustused ei ole talle lubatud? Kui sa ei tea, mida valida, siis pea loomaarstiga nõu.