Your Pet, Our Passion.
Growing Pup logo
Koer tervitab omanikku

Koerale põhikäskluste õpetamine

Lugemisaeg: 3 min

Koerale põhikäskluste ja -märguannete õpetamine on teile mõlemale tore ning rahuldust pakkuv kogemus. Oluline on alustada treenimist maast madalast, et rajada õige vundament, enne kui kutsikas kasvab suureks. Kutsika ja koera koolitamine on suurepärane viis veeta koos aega ning see pakub palju rõõmu!

Koerad on kiired õppijad. Kui õpetad teda leebelt juhendades enda juurde tulema, istuma, oma kohal püsima ja tualetis käima, siis süvendab see nii teie sõprust kui ka soodustab looma head käitumist. Hästi koolitatud koerad lähevad väiksema tõenäosusega hulkuma ning on üldiselt meeldivamad ja rahuldust pakkuvamad kaaslased kui treenimata koerad.

Kutsikad on innukad õpilased, nii et võid nende koolitamist kohe pärast kojutoomist alustada. See, et kutsikas peab olema enne koolituse algust vähemalt kuuekuune, on müüt. Mida noorem loom, seda lihtsam õpetada. Kujuta neid ette kui väikseid karvaseid nuustikuid, mis ootavad, et kogu sinu pakutav tarkus enda sisse imada!

Leiad siit palju koera põhikoolituse nõuandeid. Üksikasjalikuma ja kohandatud koolituse sooviga pöördu väljaõppinud treeneri poole.

Kui sul on lemmiklooma tervise suhtes kahtlusi, siis pöördu alati loomaarsti poole, kes oskab soovitada individuaalset ravi. Üksikasjalikke, just sinu loomale kohandatud käitumisnõuandeid soovitame küsida pädevalt käitumisterapeudilt.