Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Miks koer haugub?
Kuldse karvaga koer nuusutab rohtu

Miks koer sööb rohtu?

Lugemisaeg: 1 min

Ära muretse, kui su koer sööb rohtu. Selline käitumine pole sugugi ebatavaline, olgugi et võib tunduda veider.

Kuigi pole selge, miks koerad rohtu söövad, on selle maitsvuse kohta mõni selgitus.

Koerad võivad vajada rohtu osana dieedist

Üks koerte rohusöömise selgitus viitab nende evolutsioonile. Teooria tugineb asjaolule, et koerlased (näiteks hundid ja rebased, kelle sugulane su koer on) söövad pärast saaklooma tabamist selle tervenisti ära.

Metskoerad, sinu koera eellased, püüdsid ja sõid üldiselt taimtoidulisi loomi. Nii tarbisid nad lõppkokkuvõttes ka rohtu ja muid taimi, mida nende jahisaagi sisikonnas leidus.

Selliste metskoerte nagu rebaste kohta on teada, et nad söövad teatud marju ja muud taimset ollust. See toetab ideed, et koerad söövad rohtu, sest see moodustab osa nende normaalsest toitumisest.

Seni, kuni nad endale liiga ei tee, võib lasta sellisel käitumisel jätkuda.

Jack Russell pika rohu sees punase kraega

Miks mu koer pärast rohu söömist oksendab?

Kui oled oma loomal sellist käitumist täheldanud, see on sind hämmastanud ja muretsema pannud, siis tea, et sa pole üksi. Paljud koerad söövad esmalt rohtu ja seejärel oksendavad, mis on täiesti normaalne nähtus.

Keegi ei tea, miks koerad rohtu söövad, kuid oluline on, et see ei ole õigupoolest probleem.

Võimalik, et koerad söövad rohtu, et end oksele ajada, või siis oksendavad, sest sõid rohtu. Igal juhul ei ole vaja selle suhtes midagi ette võtta, kuni koer käitub endiselt enda moodi.

Osa koeri sööb rohtu ka siis, kui neil on seedehäired. Muret peaksid tundma üksnes juhul, kui loom sööb rohtu, mis on talle kahjulik. Vaata lähemalt loetelu koerale ohtlikest ainetest ja mürgistest toitudest.

Põhiolemuselt on tegu normaalse käitumisega, mille pärast ei pea muret tundma seni, kuni su koer ei lähe sellega liiale. Muret võib tekitada järsk muutus koera käitumises, näiteks hakkab ta palju rohtu sööma, kuigi polnud sellest varem üldse huvitatud.

Kui oled koera rohusöömiskombe pärast mures, siis soovitame seda igaks juhuks loomaarstiga arutada. Ta vaatab su looma hea meelega ja sinu meelerahuks läbi, nii et saate jätkuvalt pingevabalt teineteise seltskonda nautida.