Your Pet, Our Passion.
Growing Pup logo animated
räpane koer kõnnib mänguväljakule

Kutsikaaediku eelised

Lugemisaeg: 2 min

Uued kutsikad pakatavad üleannetust energiast ja lõputu uudishimu tähendab, et nad topivad oma tillukest nina igale poole. Nii nad kord õpivad, kuid nii satuvad ka pahandustesse!

Laiendatav koeraaedik võib olla suureks abiks. Sina saad meelerahu täpsest teadmisest, kus su karvane kaaslane viibib ja millega ta mängib, ning loomal on ohtralt ruumi ohutult tegutseda. Koeraaedikus tunneb kutsikas end uues ümbruses turvalisemalt. See tagab talle koha, mida ta võib uhkusega enda omaks nimetada!

Järgi meie praktilisi nõuandeid, kuidas hankida mänguhimulisele kutsikale täiuslik koeraaedik.

Põhitõed

Kutsikaaediku peaksid saama osta enamikust hästi varustatud loomapoodidest, samuti veebist. Vali laiendatav aedik, millel on piisavalt kõrged servad, et seiklushimuline kutsikas ei saaks põgeneda. Enamik tootjaid pakub nii väikseid, keskmise suurusega kui ka suuri aedikuid, nii et vali nende seast oma kutsika tõu või tüübiga sobiv variant. Ideaalne oleks traadist või metall-liistudest külgedega aedik, mis kaitseb su kutsikat, kuid lubab tal endiselt näha, mis tema ümbruses toimub, et ta harjuks uue kodu vaadete ja helidega. Kutsikaaedikuid võib kasutada nii õues kui ka toas, kuid jälgi, mis ilm teeb, ja ära jäta kutsikat õues kunagi üksinda ega pane teda otsese päikse kätte.

Kui su kutsikas pole veel potitreeningut läbinud või sa tahad lihtsalt oma vaipa õnnetuste eest kaitsta, siis jälgi mistahes hoiatusmärguandeid, et kutsikas tahab häda teha. Nende hulka võivad kuuluda nuuskimine, keerutamine või kükitamine. On oluline meeles pidada, et kui kutsikas alles läbib potitreeningut, ei seosta ta oma aedikut kohaga, kus end kergendada.

 

"Kutsikad on energiapommid, kuid nad vajavad ka palju und. Seepärast pane koeraaedikusse mugav magamisase, millel nad saavad vajaduse korral uinaku teha."

 

Söök ja jook

Kasvamine paneb kurgu kuivama, mistõttu peab su kutsikal olema alati juurdepääs puhtale joogiveele. Pea meeles, et kui ta elab aedikus, ei saa ta ilma sinuta sealt välja vett otsima tulla. Seepärast veendu, et oled pannud aedikusse kausitäie värsket puhast vett, et loom saaks mängimise ajal janu kustutada.

Samuti on hea mõte anda kutsikale aedikus süüa. Nii saab ta rahus ja vaikuses einet võtta, ilma et teised lemmikloomad või lapsed teda segaksid. Tänu sellele õpib kutsikas, et söögiaeg on vaikne ja rahulik aeg.

Mänguasjad ja tarvikud

Kuna sa soovid, et kutsikas veedaks aedikus meeldivalt aega, siis anna talle mängimiseks erinevaid mänguasju. Kutsikad avastavad maailma suu abil, seega on ohutud närimismänguasjad suurepärane viis juhtida järava kutsika tähelepanu mööblilt ja sinu sõrmedelt kõrvale. Sellised mänguasjad soodustavad ka kutsikahammaste kasvamist suureks ja tugevaks. Kui loom on vanem, aitavad need tal areneda ja liigset kutsikaenergiat kulutada.

Kutsikad on energiapommid, kuid nad vajavad ka palju und. Seepärast pane koeraaedikusse mugav magamisase, millel nad saavad vajaduse korral uinaku teha. Puhkus on kutsika kasvamise seisukohalt väga tähtis! Ta vajab mitut lühikest uinakut päevas, seega võid kasutada aedikut päeval puuri asemel.

Kutsikas ei pea olema aedikus igavesti, nii et ära muretse, et see jääbki su koju. Kui kutsikas on läbinud potitreeningu ja uues kodus kohanenud, võid hakata talle ülejäänud maja tutvustama. Seni võid olla rahulik, teades, et koeraaedikus on loomal ohutu ja hea olla.

Uus kutsikas? Loe järgmiseks: