Your Pet, Our Passion.
Growing Pup logo animated
Koera kojutoomine
Punase kraega pruun spaaniel kollase seina ees

Nõuandeid koera kindlustamiseks

Lugemisaeg: 5 min

Koerad toovad meie ellu palju rõõmu. Kui nad jäävad haigeks, on lihtne ravikulude pärast liigselt muretsema hakata. Siinkohal tuleb mängu kindlustus! Oleme sulle abiks lemmikule sobiva poliisi valimisel.

Veterinaarabi muutub kogu aeg paremaks. Kahjuks võib abi olla kallis. Kui koer on haige, tahad sa viimase asjana raha peale mõelda.

Koera kindlustamine võib anda sulle meelerahu, kergendades niigi stressirohkes olukorras murekoormat. Ka sellisel juhul peaksid olema kindlustusettevõtet ja -poliisi valides hoolikas, sest neid on väga erinevaid. Kahju küll, aga seekord sa tõesti pead väikses kirjas trükitu läbi lugema!

Räägi loomaarstiga lemmiklooma kindlustamisest ja sellest, millisest kindlustuskattest sinu koer võiks kasu saada. Oleme koostanud sulle abiks loetelu asjust, mida uue poliisi valikul arvesse võtta.

Mida pidada silmas kindlustusettevõtte valikul?

Kui kavatsed koera kindlustada, siis on hea mõte uurida nii ettevõtet kui ka pakutavat kindlustuskatet. Hea kindlustusettevõte tähendab, et oled vähem stressis juhul, kui koer peaks veterinaarabi vajama.

  • Mis puudutab kahjunõuete esitamist, liiki ja esinemissagedust, siis peaks kindlustusettevõttel olema laitmatu ajalugu. Küsi nõu loomakliinikust või uuri ettevõtte veebilehte.
  • Koera kindlustusettevõte peaks pakkuma lihtsat ja selget teenust. Uuri, millal nende abiliin töötab ja kui lihtne on täita kahjunõude vormi.
  • Koera kindlustusettevõte peaks olema avatud suhtlemisega, sõbralik ja abivalmis. Võimalik, et pead helistama neile raskel ajal, seetõttu on oluline, et nad oleksid kättesaadavad.

Mida pidada silmas koera kindlustuse valikul?

Lemmikloomale kindlustuse valimisel pead arvestama palju asjaolusid. Asi pole üksnes hinnas, vaid näiteks pakutavas ja samuti piirangutes. Siin on mõned küsimused, mis aitavad sul otsustada, kas tegemist on täiusliku poliisiga.

Poliisi hind

Kas kuumakse on taskukohane?

Olgugi et sa soovid koerale parimat võimalikku kindlustuskatet, pead arvestama, kui palju sa suudad iga kuu maksta. Ülekulutamine tekitab sulle lisastressi ja muidugi ei taha sa ju lõpuks kindlustuse eest maksmata jätta.

Kui suur on omavastutus?

Omavastutus on rahasumma, mille sa pead ravi eest maksma enne, kui kindlustusettevõte tasub ülejäänu. Kui omavastutus on väga suur, ei hakka sa väiksemate murede korral ilmselt kahjunõuet esitama. See peaks kajastuma ka väiksemas kuumakses.

Kas koera kindlustuspoliis katab looma kõik ravikulud?

Kontrolli, kas looma kliinikus viibimine, ravimid, narkoos, operatsioonid, pilditehnika (näiteks röntgen ja ultraheli) ning laboriuuringute kulud on kaetud. See tähendab ka saatekirja katet, et su loomaarst saaks suunata koera spetsialisti juurde. Samuti uuri välja, kas kindlustus katab käitumishäirete ravi ning lisaravimid ja -ravi, näiteks nõelravi.

Kui suur on maksimaalne väljamakstav summa haiguse kohta aastas?

Loodetavasti ei juhtu seda kunagi, aga vahel vajab koer põhjalikku ravi erikliinikus. Koerale hea, kuid sinule kulukas! Kui maksimaalse väljamakse summa on väike, võib see tähendada, et sa ei saa lubada loomale sellist ravi isegi kindlustuse abil. Näiteks 1000 eurot võib tunduda küll suur maksimaalse väljamakse summa, kuid murtud luu eest esitatud arve võib olla ka kaks korda suurem! Mõtle võimalike ravikulude peale ja kõrvuta neid pakutava väljamakse summaga.

Osa kindlustusettevõtteid kehtestab iga-aastasele maksimumsummale piirangu olenemata sellest, mitu haigust su koeral on diagnoositud. Nii et arvesta ka seda.

Kas elukoht või koera tõug mõjutavad kindlustuspoliisi hinda?

Kui elad linnapiirkonnas, pead võibolla rohkem maksma. Samuti peaksid selgitama välja, kas kindlustus katab kaasasündinud või pärilike haiguste ravi. See on oluline tõukoerte korral, sest osal neist on üldtuntud pärilikud haigused, mis eeldavad vastavat kindlustust.

Kas kindlustus katab kolmanda isiku kulud?

Kolmanda isiku kulude katmise korral oled kaitstud, kui su koer peaks tekitama kahju või vigastuse. Olgugi et su lemmik ei taha pahandust teha, võib seda vahel ikka juhtuda, mistõttu võiksid ka sellist kindlustust kaaluda. Vaata ka oma kodu ja selle sisustus kindlustuse valguses üle – osa poliise kannab õiguslikku vastutust lemmiklooma tekitatud vigastuse või kahju eest.

Kas pensionär või mitme looma omanik saab hinnasoodustust?

Enamik kindlustusettevõtteid annab mitme ühes kodus elava looma pealt hinnasoodustust, seega on hea mõte pisut ringi vaadata, et uurida, mida pakutakse.

Mida poliis pakub?

Kas kindlustuskate kestab kauem kui üks aasta haiguse kohta?

Paljud haigused, näiteks diabeet, mõjutavad koera terve elu. Poliisid, mille kindlustuskate kehtib lühemat aega, võivad su koerale ikkagi sobida, aga sa pead arvestama kahjunõude esitamisel piirangutega.

Kas kindlustusettevõte tasub lemmikloomaga seotud hädaolukorra tõttu tühistatud puhkuse eest?

Võib juhtuda, et koer vajab ootamatult operatsiooni, kui oled just puhkusele minemas. Osa poliise võib tasuda sinu tühistatud puhkuse kulu või pakkuda selleks rahalist toetust. Osa võib tasuda kennelikulud, kui sa pead ise haiglasse minema. Kui arvad, et sellest võib kasu olla, otsi poliisi, mis selliseid kulusid sisaldab.

Kas kindlustusettevõte teeb ühekordse väljamakse, kui su koer kaob, varastatakse või läheb hulkuma?

Kuigi seda ei juhtu loodetavasti kunagi, et su lemmik õnnetult kaob, teeb osa kindlustusettevõtteid sellisel juhul tervikväljamakse. Teised katavad otsimiskuulutuste valmistamise kulud ja panevad välja leiutasu, et aidata su koer üles leida.

Kas kindlustus katab eridieedi hinna?

Osa poliise võib katta loomaarsti määratud dieedi kulud või pakkuda selleks rahalist toetust. Kui arvad, et sellest võib kasu olla, siis uuri lähemalt.

Kas kindlustusettevõte teeb ühekordse makse, kui koer eutaneeritakse?

See võib olla oluline tingimus juhul, kui sul on õnne olla tõukoera omanik, sest osa tõukutsikaid võib maksta mitusada naela. Loodetavasti püsib sinu koer kaua terve ja õnnelik, aga kui peaks juhtuma halvim, siis võib sul sellisest poliisist kasu olla.

 

Milliseid piiranguid otsida?

Kas koera vanus mõjutab kindlustuskatet?

Võimalik, et kaalud spetsiaalse vanemaealise koera kindlustuse sõlmimist. Osa poliise ei paku vanemaealistele koertele kindlustuskatet või nõuab, et sa maksaksid pärast looma teatud ikka jõudmist osa ravikuludest.

Kas su koeral on juba mõni haigus diagnoositud?

Kui see on nii, siis ei kata kindlustus tõenäoliselt selle haigusega seotud kulusid, s.t abikõlblikud on üksnes haigused, mis diagnoositakse poliisi kehtivuse ajal. Osa kindlustusettevõtteid ennistab sellise haiguse kindlustuskatte, kui su koer ei ole teatud aja jooksul ravi vajanud. Küsi neilt, kas selline tingimus kehtib sulle.

Kas kindlustusettevõte teeb ühekordse väljamakse, kui su koer kaob, varastatakse või läheb hulkuma?

Kuigi seda ei juhtu loodetavasti kunagi, et su lemmik õnnetult kaob, teeb osa kindlustusettevõtteid sellisel juhul tervikväljamakse. Teised katavad otsimiskuulutuste valmistamise kulud ja panevad välja leiutasu, et aidata su koer üles leida.

Kas poliis kehtestab muid piiranguid?

Näiteks ei kata osa poliise koera hambaravikulusid, kui temaga pole igal aastal hambaid kontrollimas käidud. Osa võib nõuda, et loom on saanud õigel ajal kõik vaktsiinid, osa nõuab muid tervisekontrolle. Loe väikses trükis kirja, et teada, millised on piirangud, ning olla teavitatud ja kindel – su koerlasest kaaslasel on alati kindlustuskate olemas.

Kuigi paistab, et mõelda tuleb paljudele asjaoludele, leiad mõningase uurimistöö abil õige pea endale ja oma koerale kõige sobivama poliisi. Kui oled selle korda saanud, saad pöörduda jälle meeldivate asjade juurde, nagu mängimine, puhkamine ja teineteise seltskonna nautimine!