purina_hero_712535707_1536x576px.jpg
Eaka kassi toitmine (üle 7 aasta) – kuidas saad sina aidata kaitsta tema tervis

Eaka kassi toitmine (üle 7 aasta) – kuidas saad sina aidata kaitsta tema tervist

​Sul on võimalus mõjutada oma eaka kassi enesetunnet tema igapäevase toiduvaliku kaudu.

Koos vananemisega muutuvad ka kassi toitumisvajadused. Just toiduvaliku kaudu saad sina aidata hoida oma eaka kassi tervist. Optimaalse kehakaalu ja suutlikkuse tagamiseks arvesta kõiki allpool kirjeldatud tegureid, mis mõjutavad sinu eaka kassi toidukogust ja -tüüpi.

​Kehakaalu kontrolli all hoidmine

Eakatel kassidel on tavaliselt aeglasem ainevahetus. Seetõttu vajavad nad vähem toitaineid kui kasvavad, tiined ja imetavad kassid. Vanemad kassid on ka vähem aktiivsed ja võivad vajada väiksema kalorisisaldusega toitu. Kehakaalu kontrollimine on eakate kasside puhul väga oluline. Ülesöömine on terviseprobleem, mis mõjutab umbes 25 protsenti eakatest kassidest. Sa saad aidata vältida liigset kehakaalu, kohandades toidu kalorikogust. Paljud eakatele kassidele mõeldud toidud mõjutavad aktiivselt ka sinu kassi kehakaalu ja aitavad saavutada ideaalse füüsilise vormi.

Liigse kehakaalu kõrval võib eakate kassid puhul olla probleemiks ka kaalu vähenemine. Kui tahad aidata oma kassil hoida head kehavormi, jälgi regulaarselt tema kehakaalu. Kaalulangus võib osutada mõnele terviseprobleemile nagu neerupuudulikkus, diabeet, kasvaja või midagi muud. Kui sinu kass on liiga palju kaalus kaotanud, pöördu abi saamiseks loomaarsti poole.

Pea meeles, et iga kass on eriline. Isegi sarnaste sümptomite puhul võivad erinevad kassid vajada erinevaid toidukoguseid, sest nende ainevahetuse kiirus on erinev. Aitad tagada kassile optimaalse toitumise, jälgides tähelepanelikult tema toitumisvajadusi.

​Sa saad aidata tal elada õnneliku ja tervena nii täna kui homme.