Peod, kassid ja ilutulestik

Igaühele meeldib hästi pidutseda. Kuid kassile, kes ei ole valjude helide, rahvamasside ega tundmatute olukordadega harjunud, need ei meeldi. Seepärast anname mõne nõuande, kuidas muuta peohooaeg nauditavaks nii endale kui ka kassile.
Peod, kassid ja ilutulestik
Peod, kassid ja ilutulestik
Peod, kassid ja ilutulestik

Kas korraldad peo?

people around cat

Kassid ja ilutulestik ei käi üldiselt omavahel kokku. Siiski on mõndagi, mida sa saad teha, et su kass tunneks end nii peoettevalmistuste kui ka pidutsemise ajal võimalikult hästi. Oleme koostanud neist allpool kasuliku juhendi.

Enne pidu

Veendu, et kassil on olemas turvapaik, kus ta saab puhata.

Osa kasse on uute inimeste suhtes uudishimulikud, kuid teised eelistavad peidus püsida, kuni nad on veendunud, et ohtu pole. Kui sul on närviline kass, valmista tema jaoks ette turvapaik maja teises otsas, kus on su looma mänguasjad, pehme ase ja võimaluse korral ka liivakast. Kui saad, siis tutvusta talle seda kohta ja harjuta teda sellega juba paar nädalat ette, et kassil oleks peo ajal rahulikum olla. Mängi temaga selles toas, kasuta ta lemmiklelusid ja -mänge ning kaalu kassimaiuse pakkumist, et luua ruumiga meeldiv seos. Kass tunneb end märksa lõõgastunumalt, kui tal on tuttav varjupaik, mis on ainult tema oma!

Ohutud kaunistused

Paljud peodekoratsioonid võivad olla su kassile ohtlikud, eriti jõulu- ja halloween'i kaunistused, kuna loom võib arvata, et tegemist on mänguasjadega. Näiteks jõulutuled paistavad su kassile õngeridva stiilis mänguasja moodi. Ära ehi kuuske seni, kuni su kass on selle olemasoluga harjunud. Seejärel paiguta kaunistused kõrgele kassi haardeulatusest väljapoole. Harjuta oma kassi kaunistusi eirama, mängides temaga lemmikleludega ümber kuusepuu ning hoides tähelepanu viimase asemel ohututel, järeleproovitud ja tuttavatel esemetel. Väldi võimalike ohtlike materjalide, näiteks klaasi kasutamist ja teibi juhtmed põranda külge kinni või peida need mööbli taha. Männiokkad on kassidele kergelt mürgised, samuti teised jõulukaunistuste materjalid, nagu iileks ja puuvõõrik, nii et keela kassi, kui sulle tundub, et ta tahab neid närida või nendega mängida. Küünaldega tuleb samuti ettevaatlik olla. Kass võib küll tuld eirata, kuid kogemata siiski midagi ümber lükata!

Peo ajal

Toit

Isegi kui su kass ei ole närviline, varitsevad teda hulga inimeste keskel muud ohud, mistõttu tal tuleb silma peal hoida. Veendu, et keegi ei annaks su kassile palukesi ega ülejääke. Anna kõigile teada, et kassil on kindlad toidukorrad ja spetsiaalne toit ning isegi kui loom paistab serveeritavatest suupistetest huvitatud olevat, ei tohi neid talle pakkuda. Liiga palju inimeste toitu võib ajada kassi oksele või tekitada tal kõhulahtisust. Kanakondid võivad põhjustada lämbumisohtu, nii et pead looma kiiresti arsti juurde viima.

Hoia oma kassil silma peal

Enamik kasse suudab enda eest vägagi hästi hoolitseda. Ükskõik kas ta sirutab end rahulolevalt kamina ees välja ja naudib tähelepanu keskpunktis olemist või on tegemist närvilise kassiga, kes eelistab toast lahkuda, viska talle aeg-ajalt silm peale, veendumaks, et ta pole siginast-saginast ehmunud ja tal on kõik vajalik olemas. Kuna kass on harjunud tähelepanu saama, kui sa kodus oled, siis pead teda aeg-ajalt vaatamas käima.

Kassid ja ilutulestik

cat

Kas mu kass kardab ilutulestikku? Kui su kassile ei meeldi vali heli, on ilutulestikuga pidu temale omaette probleem. Valjud juhuslikud helid on arusaadavalt hirmutavad ja tekitavad kassis mõistmatust, eriti kui neid ei esine iga päev. Siin on mõni lisanõuanne, mis aitab su kassil ilutulestikuga pidusid kergemini üle elada.

Enne ilutulestikku

Harjuta kassi müraga

Kui tegemist on närvilise kassiga, võib ilutulestik olla talle üsna stressirohke. Kui su kassil on valjude helidega suuri probleeme, küsi abi käitumisterapeudilt. Kui sa saad harjutada kassi ilutulestiku helidega juba kassipojaeas, kasvab ta üles teadmisega, et selle pärast ei tasu muret tunda. Samuti võid proovida panna mängima CD valjude ilutulestiku helidega, et suursündmus ei tuleks kassile liigse üllatusena.

Hoia oma kassi pärast öö saabumist toas

Kui su kass käib õues, siis veendu, et ta jõuaks enne pimedat tuppa tagasi, misjärel pane kassiluuk ja aknad kinni. Isegi kui sa ise ei korralda ilutulestikuga pidu, võivad seda teha sinu naabrid ja hirmul või stressis kass paneb kergesti jooksu ning kaob või saab viga. Selles valguses on hea mõte lasta oma loom kiibistada.

Pea loomaarstiga nõu

Kui su kassi käitumine ei muutu hoolimata siinsete nõuannete järgimisest, anna loomaarstile teada, et su loom kardab ilutulestikku ja valju heli. Abi võib olla sünteetilistest feromoonidest. Loomaarst oskab soovitada, mida tasuks proovida. Ta oskab soovitada ka pädevat käitumisterapeuti, kes kohaldab individuaalset ravi.

Ilutulestiku ajal

Summuta helisid

Tõmba kardinad ette, et varjata värvilisi sähvatusi, ja sulge aknad, et toas oleks võimalikult vaikne. Tubased helid, näiteks raadio või teleri omad või muu kassile harjumuspärane, summutavad väljast kostvaid hääli ja aitavad tal loodetavasti rahuneda.

Hajuta kassi tähelepanu

Hajuta lelude ja mänguga kassi tähelepanu. Ilutulestik võib jube olla, kuid kui loom on keskendunud millelegi muule, ei häiri müra teda nii palju. Kui mänguasjadest pole kasu, too välja naistenõges, maiused ja laserpulk!

Kui oled andnud endast kõik, et kassi ilutulestiku ajal rahuliku ja õnnelikuna hoida, ei tohiks muret olla – kõik on möödas enne, kui arugi saad.

phone

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.