Abessiinia kass

Abyssinian
Abessiinia kassid on elegantsed keskmist kasvu loomad, kellel on tugev, sire keha ja pikad sihvakad jalad. Neil on ümar kiilukujuline pea, eritunnuseks tuttidega kõrvad ja suured mandlikujulised silmad. Lühikese ja liibuva karvastiku eritunnus on selle kihiline värvus. Iga karv jaguneb eri värvi ribadeks. Kõige paremini tuntud värvitoon on ruske, kuid on ka mitmeid teisi.
  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Keskmist kasvu tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Õuekass
  • Hea perekass

Päritolu

Abessiinia kass meenutab Aafrika metskassi, kodukassi eelkäijat. Abessiinia kassitõu ajalugu Ühendkuningriigis on pisut ebaselge, kuid tõenäoliselt jõudsid need kassid Abessiinia (tänapäeval Etioopia) aladelt Euroopasse koos sõjaväelastega 1860. aastatel. Neid ristati Briti lühikarvaliste kassidega ja hiljem orientaalsete kassitõugudega. Abessiinia kassi pesakondadesse on aeg-ajalt sündinud ka pikakarvalisi kassipoegi. 1970. aastatel aretati nendest eraldi somaali kassitõug.

Päritoluriik

Abessiinia (Etioopia)

Muud nimed

Abby

Iseloom

Abessiinia kass on vaikne, intelligentne ja uudishimulik. Väidetavalt naudib ta inimeste seltskonda ja kiindub oma perekonda. Aktiivsel kassil peab olema liikumisruumi. Ta on hea ronija ning talle meeldib elada aias, kus on palju puid ja muid kõrgeid kohti. Ta on mänguhimuline, kuid mõistlik ega käitu kunagi liiga ülemeelikult.

Tervis

Abessiinia kassid võivad põdeda pärilikku haigust püruvaadi kinaasi puudus, mis võib põhjustada aneemiat. Haiguse määramiseks on olemas usaldusväärne test ja tulevane omanik peaks uurima, kas kassi on selle haiguse suhtes testitud ja ta terveks tunnistatud. Kassidel võib esineda ka sellist silmahaigust nagu progresseeruv retinaalne atroofia, mis põhjustab järkjärgulist pimedaks jäämist. Tõuaretajalt tuleks ka selle haiguse esinemise kohta küsida.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Abessiinia kassi karvkatet on lihtne hooldada. Talle meeldib harjamine ja kammimine. Kui soovid anda karvastikule näitusekassi läiget, võid seda n-ö poleerida niiske seemisnahast lapiga. Nii nagu kõiki kasse, tuleb ka seda tõugu korrapäraselt vaktsineerida, teha talle parasiiditõrjet ja käia kord aastas tervisekontrollis.

Parim kassitõug lastega perre

See tõug sobib suurepäraselt lastega, kuid tuleb arvestada, et igal kassil on oma iseloom, mis oleneb ka treenimisest ja elukogemusest. Kui võtad kassi varjupaigast, uuri sealsete töötajate käest konkreetse kassi iseloomu kohta.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.