Ameerika traatkarvaline

American Wirehair

Nagu nimigi ütleb, on selle kassitõu omapäraks karvkate. Ameerika traatkarvaline on suuremat kasvu kass, kellel on karm, turritav ja traatjas kasukas. Iga lühike kuni keskmise pikkusega karv on peenike, krussis või kaardus. Sageli on ka kassi vurrud krussis. Keerdude ulatus saab ilmseks alles siis, kui kass on täiskasvanud. Väga krussis karvaga kassipoegadel võib täiskasvanuna olla vaevalt lainetav karvastik ja vastupidi. Karvkatet võib esineda kõigis värvitoonides ja kasukakirjades.

  • Rahulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Vaikne kass
  • Suuremat ja turskemat tõugu kass
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Ameerika traatkarvalise kassi ajalugu sai alguse juhuslikust mutatsioonist ühes New Yorgi talus 1966. aastal, kui tavalisse pesakonda sündis traatkarvaline kassipoeg (kes sai nimeks Adam). Kõik Ameerika traatkarvalise kassi pesakonnad põlvnevad Adamist. Ameerika traatkarvaline kass on USA-s ja Kanadas väga populaarne, kuid mujal vähetuntud tõug. Ühendkuningriigis ei tunnustata teda näitusetõuna.

Päritoluriik

Ameerika

Iseloom

Ameerika traatkarvaline kass on sõbralik ja vaoshoitud. Ta on rahulik, heatahtlik, leebe ja mänguhimuline. Talle meeldivad mänguasjad ja omanikuga mängimine. Tegemist pole eriti jutuka kassitõuga.

Tervis

Ameerika tõuaretajad väidavad, et traatkarvaline on tugev kassitõug, kellel esineb vähe terviseprobleeme. Seda ei saa Ühendkuningriigi populatsiooni alusel kinnitada, sest andmeid on vähe.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Ameerika traatkarvalise kassi karvkate vajab vähe hoolt. Tegelikult on oht seda sugemisega hoopis kahjustada. Nii nagu kõiki kasse, tuleb ka seda tõugu korrapäraselt vaktsineerida, teha talle parasiiditõrjet ja käia kord aastas tervisekontrollis.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.