Austraalia mist

Australian Mist

Austraalia mist on keskmist kasvu lühikarvaline kass. Tal on ümar pea ja rohelistes toonides suured ilmekad silmad. Austraalia misti juures pole midagi äärmuslikku – ta on keskmist kasvu, keskmise luustiku ja sõbraliku näoga. Heledama põhitooni taustal on mitmevärvilised karvad, mis annavad kassile justkui uduse välimuse. Kasukat kaunistavad pisikesed täpid ja marmorjad pöörised. Käppadel, sabal, aga ka näol on ilmekad vöödid. Austraalia mist võib esineda seitsmes värvitoonis: pruun, sinine, šokolaad, lilla, karamell, kuldne ja virsik.

  • Mänguline ja uudishimulik
  • Sõbralik, ent iseseisev kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Keskmist kasvu tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Austraalia mist on lühikarvaline kassitõug, kes aretati 1970. aastatel burma, Abessiinia kassi ja lühikarvalise kodukassi ristamise tulemusena. Austraalia aretajad soovisid luua täpilist kassi, mistõttu esialgu nimetati seda tõugu täpiliseks mistiks. Tõug arenes edasi, karvastiku mustreid tuli juurde (sh marmor) ja 1998 muudeti tõu nimi Austraalia mistiks. Praegu on Ühendkuningriigis ja mujal Euroopas veel vähe Austraalia miste, kuid populatsioon kasvab ja tõuaretajad töötavad selle nimel, et rahvusvahelised organisatsioonid tõugu tunnustaksid.

Päritoluriik

Austraalia

Muud nimed

Täpiline mist

Iseloom

Austraalia mist on südamlik kass, kes elab õnnelikult koos nii inimeste kui ka teiste lemmikloomadega. Ta kohaneb pereeluga kiiresti.

Tervis

Teadaolevalt ei esine selle tõu puhul pärilikke terviseprobleeme.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Austraalia misti karv on lühike ja selle eest on lihtne hoolitseda. Nii nagu kõiki kasse, tuleb ka seda tõugu korrapäraselt vaktsineerida, teha talle parasiiditõrjet ja käia kord aastas tervisekontrollis.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.