Bali kass

Balinese
Bali kass on kaunis ja elegantne keskmist kasvu loom, kelle sihvakad kehavormid meenutavad Siiami kassi. Keha on sale ja graatsiline ning pea sirge profiili ja suurte kõrvadega, mille küljes võivad olla tutid. Bali kassil on peen ja siidine karv, mis võib olla kuni mitu sentimeetrit pikk ja liibub vastu keha. Pikka sulgjat saba kaunistavad palju pikemad karvad. Kuna soe aluskarv puudub, loetakse kassi ametlikult pool-pikakarvaliseks. Silmad on sinised ja orientaalse kuju ning paigutusega. Karvkattel on samasugused tumedamad kohad (kõrvad, nägu, käpad, saba) ja mask nagu Siiami kassil. USA-s nimetatakse tugevama märgistusega Bali tüüpi kasse Jaava kassideks.
  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Väga jutukas kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohutu tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Bali kass on sama hästi kui pikakarvaline Siiami kass. Esmakordselt märgati sellist muutust 20. sajandi alguses, kuid siis andsid tõuaretajad pikakarvalised kassipojad lihtsalt ära. Pärast Teist maailmasõda asuti tõugu aretama ja see sai esialgu nimeks pikakarvaline Siiami kass. Kuna loom meenutas elegantseid Kaug-Ida templitantsijaid, nimetati ta ümber Bali kassiks. 1961. aastal sai Bali kass Ameerikas ametliku tunnustuse, kuid Euroopasse jõudsid need kassid alles 1970. aastate keskel.

Päritoluriik

Ameerika

Iseloom

Bali kassi temperament sarnaneb Siiami kassi omale, kuid mõne omaniku arvates on Bali kass veidi vaiksem. Samas on Bali kass siiski pigem ekstravertne ja nõuab oma inimkaaslaste tähelepanu. Ta on väga häälekas ja teinekord jääb mulje, et ta räägib omanikuga. Bali kass soovib tunda end pereliikmena. Tähelepanuvajaduse tõttu nõuab kass inimeste seltskonda, sobides neile, kes ei ole suuremat osa päevast kodust ära.

Tervis

Bali kassil võivad esineda samad pärilikud terviseprobleemid kui Siiami kassil, sest need tõud on lähedalt sugulased.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Bali kass vajab regulaarset ja sagedast sugemist, et tema ilus kasukas püsiks heas korras ja sinna ei tekiks pusasid ega karvatorte. Nii nagu kõik kassid, saab ka see tõug kasu korrapärasest vaktsineerimisest, parasiiditõrjest ja iga-aastasest tervisekontrollist loomaarsti juures.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.