Bengali kass

Bengal
Bengali kass on suurt kasvu, sale ja väga lihaseline kass, kellel on jäme ja madalale hoidev saba. Metsikut välimust rõhutab eritunnuseks olev tihke ja luksuslikult täpiline või marmormustriga kasukas. Kassi laia pead ehivad väikesed kõrvad ja esiletõusvad vurrupadjad. Mandlikujulised silmad on musta raamiga. Jäme saba on kaardus ja musta otsaga. Ühelgi teisel kassitõul ei esine karvastikus kulla- ega pärlitolmu efekti (sära) nagu mõnel Bengali kassil. Tegemist on väga aktiivse ja seega nõudliku kassitõuga.
  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Väga jutukas kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Õuekass
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Bengali kass on suhteliselt uus tõug, mis loodi USA-s Aasia leopardkassi ja kodukassi ristamisel. Bengali kassi nimi on tulnud tema metsiku eellase, Aasia leopardkassi nimest Felis bengalensis. Eesmärk oli aretada kodukass, kes sarnaneks keha poolest ilusa metsiku sugulasega, kuid oleks samal ajal meeldiv ja usaldusväärne pereliige. Bengali kassid on praegu Ühendkuningriigis tõugude populaarsuselt viiendal kohal.

Päritoluriik

USA

Iseloom

Bengali kass on südamlik. Ta on äärmiselt energiline ja mänguhimuline. Bengali kass on intelligentne ja näeb kõikjal võimalust mängida. Ta on väga liikuv, armastab ronida ja oskab teha selgelt äratuntavaid hääli, mida on kirjeldatud kudrutamise, säutsumise või kriipiva helina. Bengali kass on väga häälekas. Tal on suur sõnavara, mis võib (eriti kassi jaoks uudses olukorras) kõlada üsna kimedalt. Päevase igavuse vältimiseks vajab see kass kindlasti kaaslast, samuti võimalust ronida ja jahipidamist matkida.

Tervis

Bengali kassil pole veel pärilikke haigusi ilmnenud, kuid arvatakse, et tal võib olla mõnest muust tõust suurem kalduvus põdeda südamehaigust nimetusega hüpertroofiline kardiomüopaatia. Mõni Bengali kass näib olevat vastuvõtlikum kasside nakkuslikule peridontiidile.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Kassi lühike läikiv karvkate ei vaja palju sugemist, kuigi loomale meeldib tegevusega kaasnev tähelepanu. Nagu enamik lühikarvalisi tõuge, saab ka Bengali kass oma karvastiku hooldamisega väga hästi hakkama. Nii nagu kõiki kasse, tuleb ka seda tõugu korrapäraselt vaktsineerida, teha talle parasiiditõrjet ja käia kord aastas tervisekontrollis.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.