Bombei kass

Bombay
Bombei on keskmise kehaehitusega kass, kelle süsimust kasukas läigib nagu lakknahk. Kassi pealagi on kergelt kumerduv, kõrvad ümarad ja koon lai ning tömp. Kaunid vase-/kullakarva silmad asuvad üksteisest kaugel ja on suured ning väljendusrikkad. Sirge seljaga keha on tugev ja lihaseline. Ninal ja silmade äärtes on nahk must, käpapadjad on samuti mustad või tumepruunid.
  • Mänguline ja uudishimulik
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Väga jutukas kass
  • Keskmist kasvu tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Bombei kass on üks asiaatide tõurühma kassidest, kes on tekkinud tänu katsetele luua teist värvi karvkattega kasse, keda ei tunnustata burmadena. Ühendkuningriigis on Bombei Aasia kassi must variant.

Päritoluriik

Inglismaa ja USA

Iseloom

Aasia tõurühma kassid on väga sõbralikud ja südamlikud. Bombei kassil on omapärane hääl ja ta on väga jutukas. Tegemist ei ole tavalise kassiga.

Tervis

Bombei kassid on üldiselt pikaealised ja võivad elada kõrge vanuseni. Pole teada ühtegi haigust, mis seostuks ainult selle tõuga, mis on Ühendkuningriigis veel suhteliselt vähe esindatud.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Bombei kassi lühike karvkate ei vaja palju sugemist, kuid loomale meeldib sellega kaasnev tähelepanu. Nagu enamik lühikarvalisi tõuge, saab ka tema oma karvastiku hooldamisega väga hästi hakkama. Nii nagu kõik kassid, saab ka see tõug haiguste vastu kaitse vaktsineerimise teel, vajab korrapärast parasiiditõrjet ja iga-aastast tervisekontrolli loomaarsti juures.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.