Burmilla

Burmilla
Burmilla on keskmist kasvu, tugeva lihaselise keha ning sirge seljaga kass, kes sarnaneb burmaga. Emased kassid on isastest tunduvalt väiksemad ja hapramad. Pead ilmestavad kergelt ümar pealagi, kiilukujuline koon ja laia vahega kõrvad. Väljendusrikkad silmad võivad olla mistahes värvitoonis alates kuldsest kuni roheliseni. Kasukas on lühike ja liibuv. Aluskarv on heledam ja karvaotsad tumedamad. Kassi laubal on eristuv M-täht.
  • Mänguline ja uudishimulik
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Keskmist kasvu tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Burmilla on lühikarvaline Aasia tõurühma kass. See tõug loodi 1981. aastal, kui juhuslikult paaritusid isane tšintšiljakass ja lilla emane burma kass. Kassipoegade välimus ja käitumine sarnanesid burmale, kuid neil oli tšintšiljalt päritud vapustav hõbehall tumedamate karvaotstega karv. Pesakond tekitas nii palju huvi, et vanemaid paaritati veelkord ja nii saigi alguse uus kassitõug.

Päritoluriik

Inglismaa

Iseloom

Burmilla pole nii tormakas kui burma, aga mitte ka nii vaoshoitud kui tšintšiljakass. See kass armastab tähelepanu ja tahab tunda end pereliikmena. Burmillad võivad olla üsna nõudlikud ja järgnevad sageli oma peremehele igale poole. Nagu enamik Aasia kasse, on burmillad väga intelligentsed ja võivad ära õppida uste avamise.

Tervis

Aasia kassidega seoses ei ole erialakirjanduses mainitud ühtegi konkreetset haigust. Samas võib sellel tõurühmal esineda kalduvus põdeda burmadel esinevaid haigusi. Mõnel aretusliinil on esinenud teistest sagedamini diabeeti.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Kassi lühike liibuv karvkate ei vaja palju sugemist, kuigi loomale meeldib tegevusega kaasnev tähelepanu. Nii nagu kõiki kasse, on ka teda soovitatav korrapäraselt vaktsineerida ja teha talle parasiiditõrjet.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.