Kornreks

Cornish Rex

Kornreksil on lihaseline, sale ja sihvakas keha. Nad tunduvad raskemad kui paistavad. Kassil on pikk kiilukujuline pea, lame kolju ja suured püstised kõrvad. Selle tõu eritunnus on peenike lokkis karv, mis tundub katsudes pehme. Pealiskarv puudub. Kasukas peaks olema laineline. Vurrud on sama lokkis kui kehakarvad. Kornreksil on eriline lõhn, mida mõned omanikud nimetavad kergelt juustuseks. Karvkate võib olla mistahes värvi või mustriga.

  • Mänguline ja uudishimulik
  • Sõbralik, ent iseseisev kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohutu tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Kornreksi tõug tekkis tänu loomulikule mutatsioonile, mis ilmnes 1950. aastal Cornwalli farmis sündinud kassipojal. Tal oli lokkis kasukas. Kassi paaritati hiljem emaga, misjärel ilmnes lokkis karv juba kahel kassipojal. Nüüd on see kornreksi tõu põhitunnus. Devonreksi ja kornreksi karvastiku mutatsioonid on erinevad. Nende omavahelisel ristamisel saadakse sirgete karvadega kassipojad.

Päritoluriik

Inglismaa (Cornwalli maakond)

Iseloom

Kornreksil on vigurid sees, selle kassi kohta öeldakse, et ta on igavesti noor. Reksid on väga intelligentsed. Nad armastavad mängida ja uusi trikke õppida. Nad võivad tundide kaupa palli järgi joosta. Elavale loomule vaatamata on neil ka vaiksemaid perioode, mil nad naudivad süles magamist. Kornreksid külmetavad kergesti ja otsivad alati magamiseks kõige soojema koha.

Tervis

Üks sellel tõul esinev haigus on hüpotrihoos ehk karvakadu, mis võib lõppeda kiilanemisega. Ebaharilik karvastik loob eeltingimused mitmesugusteks nahaga seotud terviseprobleemideks, sh seennakkuseks.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Kornreksi laineline kasukas vajab väga vähe hoolt. Surnud karvade eemaldamiseks võib kasutada kummiharja, kuid sugeda tuleb ettevaatlikult, et mitte karvkatet püsivalt kahjustada. Heleda karvaga kassid võivad vajada suvekuudel kõrvadel päiksekaitsekreemi. Nii nagu kõiki kasse, on ka teda soovitatav korrapäraselt vaktsineerida ja teha talle parasiiditõrjet.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.