Norra metskass

Norwegian Forest

Norra metskass on keskmisest kassist suurem. Tema elegantne poolpikk karvastik muutub suvekuudel veidi lühemaks. Keha on pikk, lihaseline ja tugeva luustikuga. Tal on pikad jalad ja kohev saba. Pea on kolmnurkne, piklik, profiil sirge. Kõrvad asuvad kõrgel ning on tuttidega ehitud. Sileda läikiva pealiskarva all on soe vett tõrjuv aluskarv. Uhke välimuse annavad kassile kohev kaelus, manisk, püksid ja isegi karvatutid varvaste vahel. Karvastik võib olla igas värvitoonis peale šokolaadpruuni, lilla või Siiami kassi kasukakirjade. Kassil võib olla lõputu hulk valgeid märgiseid käppadel, rinnal, kõhul ja näol. Norra metskassi silmad võivad olla mistahes värvitoonis.

  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Vaikne kass
  • Suuremat ja turskemat tõugu kass
  • Vajab sugemist iga päev
  • Allergiaohtlik tõug
  • Õuekass
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Ilmselt on kassitõu esivanemateks lühikarvalised kassid, kelle viikingid Briti saartelt kaasa tõid ning koos ristirüütlitega Skandinaaviasse saabunud pikakarvalised kassid, kes siis paaritusid kohalike kodu- ja metskassidega. Kuna kassitõug pärineb külmast põhjast, talub see hästi talvi ning saab iga ilmaga hakkama. Kõige parema ilmastikukaitse annab kahekordne karvkate, mis hoiab tuule ja lume eemal ning kuivab kiiresti. Tõug registreeriti esmakordselt 1930. aastal Norras ja osales esmakordselt kassinäitusel 1938. aastal. Norra metskassid hakkasid alles 1970. aastatel teistesse riikidesse levima.

Päritoluriik

Skandinaavia

Iseloom

Norra metskassid armastavad inimesi ja naudivad väga nende seltskonda. Vahetevahel võivad nad isegi hellitusi nõuda, kuid üldiselt on tegemist üsna iseseisva loomaga. Nad on harjunud väljas elama, seiklema ja küttima ning on väidetavalt suurepärased ronijad. Sõbralike ja mänguhimuliste loomadena on nad suurepärased kaaslased. Norra metskassid arenevad aegamisi ja võivad saada täiskasvanuks alles nelja-aastaselt.

Tervis

Norra metskass on vastupidav kassitõug, kellel teadaolevalt puuduvad pärilikud terviseprobleemid.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused.  Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Norra metskass vajab täiendavat sugemist. Parem on harjutada kassi varases eas harja ning kammiga. Siis võtab ta karvastiku hooldamist kui ühte osa omaniku ja kassi suhtest.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.