Vene sinine

Russian Blue

Vene sinine on keskmist kuni suurt kasvu elegantne, graatsiline pikkade, sihvakate jalgadega kass. Ta kõnniks justkui kikivarvul. Kassi pea on kiilukujuline ja silmatorkavate vurrupatjade ning suurte kõrvadega. Erkrohelised mandlikujulised silmad on laia vahega. Vene sinise topeltkarvastik on tihke ja tundub peen, lühike ning pehme. See erineb teiste tõugude karvkatetest, olles tõu eritunnus. Kuigi juba tõunimi määrab värvitooniks sinise, sünnib aeg-ajalt ka musti ja valgeid kasse. Kõige populaarsema, sinise karvkatte korral on karvastik ühtlaselt sinine ja läigib hõbedaselt.

  • Mänguline ja uudishimulik
  • Sõbralik, ent iseseisev kass
  • Vaikne kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Vene sinine kassitõug kandis algselt nime Arhangelski kass, sest toodi väidetavalt Euroopasse laevaga Vene sadamalinnast Arhangelskist. Huvitaval moel on sama kassitõugu nimetatud ka Hispaania ja Malta kassiks. Viimast nime kasutati USA-s veel kuni sajandi alguseni. Kuid üsna kindlad tõendid seovad selle kassitõu Venemaaga. Palju sama värvi ja sarnase karvastikuga kasse leidub Skandinaavias. Nende tihke kasukas viitab kohastumisele põhjamaise kliimaga. Kuigi Vene sinise tunnusvärv on sinine, võib esineda ka musti ja valgeid kasse. Need värvid tekkisid Teise maailmasõja järel, kui väheseid alles jäänud kasse tuli populatsiooni säilitamise nimel paaritada Briti siniste ja Siiami kassidega.

Päritoluriik

Venemaa

Iseloom

Vene sinised kassid on vaiksed ja tundlikud ning võivad käituda vaoshoitult. Samas väidetakse, et nad on välja valitud inimesele tingimusteta lojaalsed. Võõrastesse suhtuvad nad ettevaatlikult, sõpruse loomine võtab aega. Kui nad tunnevad end lõpuks kindlalt, mängivad nad meeleldi mänguasjadega, hüppavad, ronivad ja jooksevad ning võivad olla väga kärmed ning kergejalgsed liikujad.

Tervis

Vene sinine näib olevat terve kassitõug.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Nagu enamike lühikarvaliste tõugude puhul ei vaja karvkate palju sugemist, kuigi loomale meeldib tegevusega kaasnev tähelepanu. Nii nagu kõiki kasse, on ka teda soovitatav korrapäraselt vaktsineerida ja teha talle parasiiditõrjet.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.