Savanni kass

Savannah

Savanni kass on kõrge, sihvakas ja pikkade jalgadega. Kassi lõplik kasv võib oleneda sellest, kui lähedal on järglane algsele aretusliinile, kus olid võrdlemisi suurt kasvu loomad. Isased savanni kassid on tavaliselt suuremad kui emased. Juhuslike tegurite tõttu tõu hübriidgeneetikas võib esineda kasvukõikumisi isegi ühe pesakonna piires. Savanni kassi isendi välimus oleneb suuresti põlvkonnast, kuhu ta sündis. Savanni kassi karvastik on tavaliselt täpiline, kuid see võib olla ka klassikalise või marmormustriga, lumekarva, sinine või muudes mahendatud toonides. Kõrvad on pikad, sügavalt kumerad, ümarad ja püstised. Nende tagaküljel on tumeda ääristusega hele laik, mis tekitab silmalaadse kujundi. Nina on lai ja silmad pealelangeva lauga. Lühikesel sabal on mustad vöödid ja must ots. Silmad võivad olla rohelised, pruunid või kuldsed.

  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Iseseisev kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Õuekass
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Savanni kass on üsna vastuoluline kassitõug, mis sai alguse kodukassi ristamisest metsiku servaliga. Serval on keskmist kasvu ja suurte kõrvadega Aafrika metskass. Esimesi ristandeid aretati edasi, kuni saadi täielikult kodustatud kassid. Savanni kassi tunnustati tõuna 1980. aastatel, praegu tunnustab seda vaid üks rahvusvaheline kassiorganisatsioon.

Päritoluriik

USA

Iseloom

Kuna savanni kass on haruldane, pole tema iseloomu ja käitumist just lihtne üldistada. Osa väidab, et tegemist on väga seltsivate ja võõraste inimeste ning teiste kasside-koerte suhtes sõbralike kassidega. Osa aga väidab, et võõrast nähes nad põgenevad ja poevad peitu või sisisevad ja urisevad. Ilmselt suudavad nad hüpata väga kõrgele (2,5 m) ja võtavad kiiresti õppust. See tõug ei sobi algajatele, sest on üsna suur ja tugev ning teda kirjeldatakse sageli enesekindlana. Savanni kassid oskavad servali moodi säutsuda ja kodukassi kombel näuguda või tekitada nende kahe heli kooslusi. Väidetavalt nad ka sisisevad üsna valjult.

Tervis

On veel vara öelda, kas sellel tõul esineb terviseprobleeme, sest erialakirjanduses selle kohta viiteid veel ei ole.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Savanni kassi karvkatet on lihtne hooldada. Nii nagu kõiki kasse, tuleb ka seda tõugu korrapäraselt vaktsineerida, teha talle parasiiditõrjet ja käia kord aastas tervisekontrollis.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.