Šoti lontkõrvaline kass

Scottish Fold

Šoti lontkõrvalise kassi kõige silmatorkavamaks omaduseks on tema kõrvad: need on väiksed ja ettepoole kokku volditud, et kuulmekäiku katta. Kõrvaotsad on ümarad. Šoti lontkõrvaline kass on keskmist kasvu ja tugeva kompaktse kehaga. Pea on ümar, vurrupadjad hästi välja kujunenud ning kael lühike. Suured avatud silmad annavad kassile armsa ilme. Karvastik on lühike ning tihke. Šoti lontkõrvalisel kassil esineb palju värvitoone ja kasukakirju.

  • Rahulik kass
  • Sõbralik, ent iseseisev kass
  • Vaikne kass
  • Keskmist kasvu tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Toakass
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Lontis kõrvade järgi nime saanud Šoti lontkõrvaline kass ilmus loomuliku mutatsiooni tulemusel 1960. aastatel Šotimaal. Briti kassinäituste kohtunikud ja paljud loomaarstid otsustasid, et lontis kõrvad on soovimatu deformatsioon, sest kass ei saa enam ise kõrvu puhastada. Lontkõrvaliste kasside paaritamisel ilmnes ka selgroo, tagajalgade ning saba deformeerumist. Seetõttu otsustati Ühendkuningriigis Šoti lontkõrvalist kassitõugu mitte tunnustada. Kuid tõug on populaarne USA-s ja teistes riikides.

Päritoluriik

Šotimaa

Iseloom

Kummalisele välimusele vaatamata on Šoti lontkõrvalised kassid armsa ja leebe loomuga. Tegemist ei ole aktiivse tõuga, mis on ilmselt tingitud valulisest liikumisest.

Tervis

Lontkõrvalised kassid võivad kogu elu põdeda valu tekitavat degeneratiivset liigesehaigust. Seda põhjustab kõhresid kahjustav mutatsioon, mis ilmneb kõige selgemalt kokkuvolditud kõrvakõhre puhul. Haiguse edenedes liigesed jäigastuvad, luud ühinevad ning liikumine muutub üha raskemaks ja valulisemaks. Algul kergelt lonkavad kassid ei taha hiljem üldse liikuda.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Šoti lontkõrvalise lühike tihke karvastik on kergesti hooldatav ega vaja erilist sugemist. Harjamisest piisab, et surnud karvad eemaldada. Šoti lontkõrvalisel kassil on raske ise oma kõrvu puhastada. Nakkuse vältimiseks tuleb omanikul mustus ja vaha väliskõrvast eemaldada.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.