Kassipoja kojutoomine

Suurepärased uudised – lõpuks on käes aeg tuua uus kassipoeg koju! Sarnaselt beebi saabumisega tahate ka nüüd kõik õigesti teha, et tita harjuks kiiresti ja tunneks end koduselt.
Lamav ja käppasid lakkuv suurte silmadega kassipoeg
Lamav ja käppasid lakkuv suurte silmadega kassipoeg
Lamav ja käppasid lakkuv suurte silmadega kassipoeg

Enne kassipoja kojutoomist

Enne kui uus kassipoeg tõstab käpa üle sinu ukseläve, varu pisut aega ning valmista tema jaoks ette turvaline ja vaikne ruum, kust ta saab ülejäänud maja avastamisega algust teha. See peaks jääma argipäeva askeldustest kõrvale.

Kassipoja toetamine tema kodunemisel

kassipoeg magab padjal

Pane transpordipuur põrandale, ava selle uks ja anna loomale aega välja tulla. Ilmselt nuusivad nad enne magamisaseme leidmist hulk aega. Kui loom on kõik nurgatagused üle vaadanud, siis võta ta korraks sülle ja selgita välja, kas ta tahab puhata.

Kassipoegadele meeldib väga magada ja nad vajavad palju und. Kui autosõidu ja uue kodu avastamise elevus on möödas, vajavad nad uinakut. Püüa seista vastu soovile kassipojaga kohe mängima hakata ning lase tal rahus ringi uudistada ja puhata.

Kui jõuab kätte söögiaeg, siis paku toitu, kuid ära üllatu, kui loom keeldub. Kui kass on stressis, siis võib ta mõneks ajaks söömisest loobuda, seepärast anna loomale aega harjuda ja tema isu taastub. Soovi korral loe lähemalt kassipoja toitmisekohta.

Kassipoegadele meeldib väga magada ja nad vajavad palju und. Kui autosõidu ja uue kodu avastamise elevus on möödas, vajavad nad uinakut.

Kohtumine perega

Kui loom on saanud puhata ja tunneb end ruumis kindlalt, siis on käes aeg uue pere inimestega tuttavaks saada. See on ilmselgelt väga vahva hetk, kuid püüa kõiki rahulikuks sundida. Lase kõigil enne kassipoja tutvustamist põrandale istuda ja leppige kokku ühes reeglis – kassipoega puudutatakse üksnes siis, kui loom tuleb ise sinu juurde.

Lapsed ei tohi kassipoega krabada ega omavahel kraagelda, sest see hirmutab looma. Kui kassipoeg püüab peitu pugeda, siis meelita ta mänguasja või maiustuse abil uuesti välja, et julgustada teda seltskonnas viibima. Ära krabage ega sundige looma mitte kunagi.

Hea mõte on kasutada sünteetilise feromooni pihustit ja elektritoitel hajuteid, mis annavad kassipojale mõista, et tegemist on ohutu kohaga, ning aitavad tal end lõõgastunult ja rahulikult tunda. Ühest-kahest hajutist kogu maja peale peaks piisama.

Sünteetiline feromoon matkib lõhna, mida kassid ise toodavad. Feromoone kasutatakse teiste kasside tervitamisel, et näidata – ma olen sõbralik, samuti märgistatakse nendega kodus endale tuttavaid objekte.

omanik mängib valge kassiga
purple cat

Kohtumine lastega

Kui oled isegi uue kassipoja saabumisest elevil, siis püüa ette kujutada, mida lapsed veel tunda võivad! Selleks et sõprus rajataks kohe alguses tugevale vundamendile, õpeta lastele, kuidas kassipoega tõsta ja toetada, et looma kaal jaguneks ühtlaselt, ning õrnalt paitada.

Maimikud sageli pigem patsutavad, kui paitavad, mis võib olla pisikese kassipoja jaoks ebamugav, ehk isegi valulik. Õpeta lastele ka seda, kuskohast kassipoega paitada – pea pealt ja mööda selga. Olgugi et mänguhoos paljastuv kõhuke on vastupandamatu, on enamik loomi selle kehapiirkonna suhtes tundlikud ning võivad käpaga lüüa. Tuleta lastele meelde, et nad jätaksid kassipoja saba rahule ega tõmbaks looma sellest iialgi.

Kuigi magavat kassipoega on ütlemata armas vaadata, vajab loom mõningast privaatsust. Veendu, et looma ei segata söömise, liivakastitoimingute ega magamise ajal, ning vaata, et maimikud ei pääseks liivakasti ligi. Vaevalt soovid, et sinu lapsed selles mängiksid!

Pese pärast kassipojaga tegelemist käsi, eriti pärast tema liivakasti koristamist, ning õpeta lapsi sama tegema.

How should i feed my senior cat?

Kohtumine teiste lemmikloomadega

Kassipoja tutvustamisel teistele lemmikloomadele on üks nõks – kannatlikkus. Ära lase mingil juhul tekkida olukorral, kus kassipoeg peab teie teiste lemmikloomadega võitlema.

Kui kassid ja koerad saavad tihti sõpradeks või õpivad lihtsalt probleemideta koos elama, siis sama ei saa öelda kõigi teiste lemmikloomade kohta. Hoia küülikud, merisead, hiired, linnud ja roomajad kassipojast alati eemal, kuna nad võivad suhtuda temasse kui saaklooma.

Loomad tunnevad üksteist osaliselt lõhna järgi ära. Nii et kui tutvustad kassipoega koerale või kassile, siis püüda nende lõhnu omavahel segada. Paita esmalt üht, siis teist, nii et lõhn kandub üle. Vaheta ka nende magamisasemeid omavahel. Niimoodi hakkavad nad seostama meeldivaid tegevusi (mugavalt magamine ja hellitamine) teise looma lõhnaga.

Loe lähemalt kassi tutvustamise kohta teistele lemmikloomadele. Kui oled küll kõiki nõuandeid järginud, kuid sul on endiselt raskusi kassipoja liitmisega perekonda, siis pea nõu loomaarstiga.

Kodunemine

suurte silmadega kassipoeg kükitab diivani kõrval

Suurte silmadega kassipoeg kükitab diivani kõrval

Kui kassipoeg on enesekindluse tagasi saanud, siis tormab ta varsti mööda maja ringi. Vaata, kuhu astud – kassipoeg võib äkitselt tühja koha pealt välja ilmuda!

Nad mängivad palju, kuid vajavad ka palju und, seega varu nende jaoks vaikne kohake, kus nad saavad segamatult kerra tõmbuda.

Kodunemisele aitab kaasa rutiin, eriti mis puudutab söömist, mängimist ja paitamist.

phone

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.