Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
kitten code animated
Kodu muutmine kassile sobivaks
kassipoeg süles

Kassipoja kojutoomine

Lugemisaeg: 3 min

Suurepärased uudised – lõpuks on käes aeg tuua uus kassipoeg koju! Sarnaselt beebi saabumisega tahate ka nüüd kõik õigesti teha, et tita harjuks kiiresti ja tunneks end koduselt.

Enne kassipoja kojutoomist

Enne kui uus kassipoeg tõstab käpa üle sinu ukseläve, varu pisut aega ning valmista tema jaoks ette turvaline ja vaikne ruum, kust ta saab ülejäänud maja avastamisega algust teha. See peaks jääma argipäeva askeldustest kõrvale.

Kassipoja toetamine tema kodunemisel

Pane transpordipuur põrandale, ava selle uks ja anna loomale aega välja tulla. Ilmselt nuusivad nad enne magamisaseme leidmist hulk aega. Kui loom on kõik nurgatagused üle vaadanud, siis võta ta korraks sülle ja selgita välja, kas ta tahab puhata.

Kassipoegadele meeldib väga magada ja nad vajavad palju und. Kui autosõidu ja uue kodu avastamise elevus on möödas, vajavad nad uinakut. Püüa seista vastu soovile kassipojaga kohe mängima hakata ning lase tal rahus ringi uudistada ja puhata.

Kui jõuab kätte söögiaeg, siis paku toitu, kuid ära üllatu, kui loom keeldub. Kui kass on stressis, siis võib ta mõneks ajaks söömisest loobuda, seepärast anna loomale aega harjuda ja tema isu taastub. Soovi korral loe lähemalt kassipoja toitmisekohta.

 

"Kassipoegadele meeldib väga magada ja nad vajavad palju und. Kui autosõidu ja uue kodu avastamise elevus on möödas, vajavad nad uinakut."

 

Kohtumine perega

Kui loom on saanud puhata ja tunneb end ruumis kindlalt, siis on käes aeg uue pere inimestega tuttavaks saada. See on ilmselgelt väga vahva hetk, kuid püüa kõiki rahulikuks sundida. Lase kõigil enne kassipoja tutvustamist põrandale istuda ja leppige kokku ühes reeglis – kassipoega puudutatakse üksnes siis, kui loom tuleb ise sinu juurde.

Lapsed ei tohi kassipoega krabada ega omavahel kraagelda, sest see hirmutab looma. Kui kassipoeg püüab peitu pugeda, siis meelita ta mänguasja või maiustuse abil uuesti välja, et julgustada teda seltskonnas viibima. Ära krabage ega sundige looma mitte kunagi.

Hea mõte on kasutada sünteetilise feromooni pihustit ja elektritoitel hajuteid, mis annavad kassipojale mõista, et tegemist on ohutu kohaga, ning aitavad tal end lõõgastunult ja rahulikult tunda. Ühest-kahest hajutist kogu maja peale peaks piisama.

Sünteetiline feromoon matkib lõhna, mida kassid ise toodavad. Feromoone kasutatakse teiste kasside tervitamisel, et näidata – ma olen sõbralik, samuti märgistatakse nendega kodus endale tuttavaid objekte.

Kodunemine

Suurte silmadega kassipoeg kükitab diivani kõrval.

Kui kassipoeg on enesekindluse tagasi saanud, siis tormab ta varsti mööda maja ringi. Vaata, kuhu astud – kassipoeg võib äkitselt tühja koha pealt välja ilmuda!

Nad mängivad palju, kuid vajavad ka palju und, seega varu nende jaoks vaikne kohake, kus nad saavad segamatult kerra tõmbuda.

Kodunemisele aitab kaasa rutiin, eriti mis puudutab söömist, mängimist ja paitamist.