Eaka kassi eest hoolitsemine



Kodune elu
Teie lemmikloom naudib oma uinakuid veelgi enam, kui tal on võimalik pehmel asemel kerra tõmmata, eriti sedamööda, mida vanemaks ta jääb. Vanade kasside liigesed on teinekord kanged – pehme magamisase pakub mugavat toetuspinda, et loom tunneks end võimalikult hästi. Asetage magamisase sooja kohta, kus ei ole tuuletõmbust, et loom saaks rahu ja vaikust nautida.
Selleks et vähendada koormust kassi liigestele, võite asetada kausi puhta veega sinnasamma lähedale, et loom ei peaks joomiseks kusagile kaugele kõndima. See ergutab teda rohkem jooma ning aitab vältida vedelikupuudust ja kuseteede infektsioone, mis kimbutavad just eakaid kasse.
Hea mõte on ka asetada kassi liivakast lähedusse – isegi kui teie kass ei ole varem sellist asja kasutanud, võib talle siiski meeldida, et tal on võimalik hädad hõlpsalt toas ära teha ning ta ei pea selleks kusagile kaugele minema.Igal kassil on kindlasti oma lemmikkoht, mis asub maapinnast kõrgemal – olgu selleks siis aknalaud, kust inimesi jälgida, või diivan, kus magada. Olgugi et kassidele meeldib endiselt hüpata, ei pruugi nad vanemast peast enam nii kõrgele küündida nagu varem. Kui jaotate hüppe jõukohasteks osadeks, siis saab loom endiselt oma lemmikkohti nautida. Asetage näiteks põranda ja kassi lemmiktooli vahele järi, nii et loom saab teha endise ühe suure hüppe asemel kaks märksa väiksemat hüpet.


Nii nagu inimesed, liiguvad ka kassid vanemaks saades vähem. See tähendab, et teie lemmikloom ei põleta enam nii palju energiat nagu noorest peast, mis tekitab ohu, et tema kaal tõuseb.
Jälgige hoolikalt tema toitumist – nii saate aidata kassil heas vormis püsida. Kui toidate teda spetsiaalse koostisega eaka kassi toiduga, siis peaks ta saama sellest kätte kõik vajaliku.
Kassid on selles suhtes koertest erinevad, et esimesi ei viida tavaliselt jalutuskäikudele. Sellegipoolest võite oma kassiga mängida ja ergutada teda õue minema, et ta liiguks, mitte ei muutuks ülekaaluliseks, ning et tema liigesed oleksid endiselt paindlikud.
Kasutage meie kehavormi hindamise töövahendit, et saada teada, kas teie kass on tervislikus kaalus.
Ajaks, mil teie kass jääb vanaks, on tal välja kujunenud kindel päevakava. Püüdke seda säilitada nii palju kui võimalik, et loom tunneks end nii kehaliselt kui ka vaimselt hästi.


Vananemine tähendab ühest küljest targemaks saamist, kuid samas võivad teie kassi meeled hakata nõrgenema. Selle vanaduse ilmingu kompenseerimiseks on teil aga võimalik ühtteist ära teha.
Kui soojendate märgtoitu enne serveerimist veidi, siis lenduvad aroomid, mis muudavad roa kassi jaoks isuäratavamaks. Asetage tema toiduportsjon paariks sekundiks mikrolaineahju, kuid ärge laske sel kuumeneda.
Kui teie kassi kuulmine ei ole enam see, mis varem, siis püüdke vältida mistahes ehmatavat valju heli. Sama kehtib silmanägemise kohta – lähenege kassile ettevaatlikult ja sihikindlalt, et halvasti nägevat looma mitte hirmutada.
Vananemine on teie kassi jaoks omaette katsumus, mis võib teda esialgu segadusse ajada. Kui pühendate loomale ikka sama palju armastust ja tähelepanu nagu enne ning olete temaga kannatlik, siis on kassil palju lihtsam vanaduspõlve pidama hakata. Kõigest mõned kohandused ja korrapärased visiidid loomaarsti juurde ning teie ja kassi sõprus pakub mõlemale samasugust rahuldust nagu alati.

Eaka kassi toitumine

Spetsiaalne eaka kassi toit tagab teie vananevale lemmikule kõik vajaliku. Selle koostises on kergesti seeditavad valgud, mis on leebemad nii looma kõhu kui ka hammaste vastu. Lugege lähemalt meie juhendist: „Kuidas eakat kassi toita?“

Nii nagu inimesed, muutuvad ka kassid vananedes teatud tervisehädadele vastuvõtlikumaks. Osa neist hädadest võivad olla tingitud organismi loomulikust kulumisest, kuid teisi on võimalik üsna lihtsalt kas vältida või ravida.
Vananemise tunnused
Eaka kassi eest hoolitsemise juures pole oluline üksnes teda õigesti toita, vaid talle ka palju tähelepanu pöörata. Peate ka teadma, missuguste vananemise tunnuste ilmnemiseks valmis olla. Kui märkate midagi alljärgnevast, siis aitab see teil mõista, mis teie kassiga toimub, samuti oskate siis vajaduse korral talle ravi otsida.
Eakatel kassidel tekivad mõnikord neeruprobleemid. Sellele viitavad liigne joomine või urineerimine, samuti kontrollimatu urineerimine. Kui märkate oma kassi juures eelmainitud käitumist, siis viige ta esimesel võimalusel loomaarsti juurde kontrolli, et loom saaks ravi, sest mainitud tunnused võivad viidata ka diabeedile või hormonaalsetele häiretele.

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.