Eritoitumine

Nii nagu on erinevad kasside iseloomud, on seda ka nende toitumisvajadused, mis tähendab vahel ka seda, et nad vajavad täiesti teistsugust toitu. Õnneks on saadaval palju valikuid.
Kass söömas
Kass söömas
Kass söömas

Haigused

Tänapäeval on saadaval lai valik toite kassidele, mis on spetsiaalselt välja töötatud koostisega, et ravida erinevaid terviseprobleeme. Tegelikult ongi kaasaegses veterinaarias olulise kohal loomaarstide poolt soovitatud ravitoidud. Iga toote välja töötamiseks on tehtud mitmeid murrangulisi teadusuuringuid, et pakkuda õiges tasakaalus toitaineid ning samal ajal rahuldada ka spetsiifilised eritoitumise nõuded.

Loomaarstide poolt soovitatud ravitoidud kassidele pakuvad abi järgmiste probleemide korral:

  • Toiduallergiad või talumatus
  • Dermatiit ja põletikulised nahahaigused
  • Seedetrakti probleemid, nagu nt põletikuline soolehaigus, kõhukinnisus, oksendamine ja kõhulahtisus
  • Diabeet
  • Krooniline neeruhaigus
  • Kuseteede ja põie probleemid
  • Maksahaigus
  • Südamepuudulikkus ja kõrge vererõhk
  • Ülekaalulisus

Saadaval on ka ravitoidud, mis aitavad kaasa haigusest paranemisele, nt operatsioonijärgne taastumine või kui kass on alatoidetud.

oranž toitumise ikoon

Ülekaalulised kassid

Praegusel ajal ei ole enam ebatavaline, et leidub kasse, kes on natukene ülekaalulised. Põhjus on lihtne – liiga palju kaloreid ja vähe liikumist! Sellepärast ei piisagi vaid toitmiskoguste jälgimisest, vaid tähelepanu tuleb pöörata ka kasside aktiivsusele.

Toidukoguste vähendamine ei ole ülekaalulise kassi puhul lahendus, kuna sellisel juhul ei saa loom piisavalt eluks vajalikke toitaineid. Spetsiaalne kaalu langetamise eritoit tagab selle, et kass saab kõik vajaliku normaalsest portsjonist kätte, langetades samal ajal kaalu. Oluline on jälgida ülekaalulise kassi päevast toidukogust, sh maiustused ja toidujäägid. Aeg-ajalt maiustuste pakkumine on sobilik – kuid pidage meeles kõik need kassi päevase toidukoguse määramisel arvesse võtta!

Kehavormi hindamise töövahend aitab teil välja selgitada, missugune on teie kassi optimaalne kehaline seisund ning kuidas seda saavutada (ja hoida).

Toakassid

kass voodis

Paljud toakassid elavad oma elu tervelt ja õnnelikult, ilma et tõstaksid käppa kordagi õue. Kuid piiratud alal elamisel on oma vead, eriti mis puudutab liikumist. Seepärast on eluliselt oluline, et te mängiksite oma kassiga korrapäraselt ja võimaldaksite tal niimoodi liikuda. Kui te seda ei tee, siis võib kass kaalus juurde võtta. See on ka põhjus, miks toakassidele mõeldud toidud sisaldavad rohkem proteiini ja vähem rasva kui standardtoidud ning on muudmoodi kohendatud – ikka selleks, et aidata toakassil heas vormis püsida.

Toakassidel paistab ka tekkivat sagedamini karvapalle kui õuekassidel. See võib olla tingitud enda sagedasemast puhastamisest või ka asjaolust, et loomad on kogu aeg meie silme all. Sellepärast sisaldavad paljud toakasside toidud lisakiudaineid ning pre- ja probiootikume, mis toetavad seedimist ning kergendavad karvapallide liikumist seedekulglas. Ühtlasi vähendavad need liivakastist immitsevat lõhna – see on lisaeelis nii teie kui ka kassi jaoks.

Allergiad

Tõelist toiduallergiat või -talumatust esineb loomade seas harva, see puudutab üksnes 0,1% kasse ja koeri. Kui loomal on tõepoolest allergia, siis võib see olla talle äärmiselt kurnav, vahel lausa eluohtlik. Ligi 97% allergiatest avalduvad nahal, 10–15% ärritavad kõhtu, mistõttu on oluline määrata täpne diagnoos – samad sümptomid võivad viidata ka hulgale muudele naha- ja seedetrakti haigustele.

Ainuke võimalus toiduallergiat diagnoosida on toidu menüüst väljajätmise teel, mida tehakse loomaarsti järelevalve all. Enamik kasside allergiaid on tingitud toidus sisalduvast valgust, nii et sageli piisab probleemse valguallika kõrvaldamisest. Loomaarst määrab teie kassile 6–12 nädalaks hüdrolüüsitud või uue valgu toidu, enne kui hakkab vähehaaval üksikuid valguallikaid lisama, et võimalikku/võimalikke allergeeni/allergeene tuvastada.

Oluline on meeles pidada, et nagu inimestel põhjustab ka kassidel toiduallergiat immuunsüsteemi ebanormaalne reaktsioon. Toit ei ole iseenesest milleski süüdi – kassi organism reageerib sellele lihtsalt ebaharilikult.

PURINA® eritoidud

Selleks et rahuldada teistsugust toitainevajadust, on meie kaubamärkide alt saadaval spetsiaalselt väljatöötatud koostisega toidud. Täpsema informatsiooni saamiseks klõpsake kaubamärgile Purina ProPlan Purina One Purina ProPlan Veterinary Diets

phone

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.