Nõuanded kassi tervislikuks tiinuseks



Toitmine ja toit
Kui toidate oma lemmikut kassipoja toiduga, siis saavad sellest kasu ka kasvavad kassipojad. Nad ei saa mitte üksnes kvaliteetset piima, vaid neid on ka lihtsam võõrutada, kuna nad matkivad ema ja proovivad tema toitu.
Minge uuele toidule üle järk-järgult, suurendades 7–10 päeva jooksul kassipoja toidu osakaalu ja vähendades tavatoidu oma, kuni oletegi need omavahel ära vahetanud. Nii ei ärrita te kassi kõhtu.
Kui ta tarbib tervislikel põhjustel eritoitu või tal on tundlik seedimine, siis pidage enne muudatuste tegemist loomaarstiga nõu.

Tiinus on aeg, mil kassil on pidevalt kõht tühi, ja tiinuse lõpus võivad tema tiine kassi toidu portsjonid kahekordistuda. Looma isu suurenedes peaksite märkama ka ühtlast kaalutõusu. On täiesti normaalne, et kassi kehakaal tõuseb tiinuse ajal umbes 40–50%, seepärast pidage loomaarstiga nõu, kui teie lemmiku isu hoopis kahaneb või ta võtab kaalus alla. Üleliigsed kilod peaksid 3–4-nädalase imetamise ajal kaduma.
Kui serveerite kassile toitu sageli ja väikeste portsjonitena, siis aitab see tema energiataset ühtlasena hoida. Selleks et kassi toitmist paremini oma päevakavaga sobitada, võite jätta loomale ka kuivtoidu ette, et ta saaks seda päeva jooksul nokitseda.
Lisateave: Tiine kassi toitmine


Sama oluline nagu kassi toidutarbimise suurendamine, on ka vee kättesaadavuse tagamine, eriti kui loom sööb kuivtoitu. Joomine on kassiemale eluliselt vajalik, et tal ei tekiks vedelikupuudust ning et ta oleks terve.
Soovitatav on asetada mitu veekaussi kohtadesse, kus loom veedab palju aega, et ta pääseks veele võimalikult hõlpsalt ligi.

Tiinuse lõpupoole vältige tormakaid tegevusi ning laske loomal võimaluse korral rahus olla. Teie ülesanne on aidata loomal tunda end võimalikult lõõgastunult. Liigne energilisus väsitab teda.
Komplikatsioonid
Kassi tiinus möödub tavaliselt tõrgeteta. Kassi tiinuse ajal on komplikatsioonid väga harvad ning enamasti on need seotud varase nurisünnitusega.
Pesa punumine
IJulgustage oma kassi kahel viimasel tiinusnädalal toas viibima, et takistada tal õues poegimast. Võite aidata tal poegimiseks valmistuda ning ehitada pesa, kus ta saab mugavalt puhata ja mida ta võib kasutada nii poegimise ajal kui ka pärast seda.
Puhaste linade, madratsi või rätikutega pappkast sobib selleks väga hästi. Veenduge, et kast oleks piisavalt suur ja kõrge, et kassiema ja kogu pesakond ära mahuks, ilma et uudishimulikud kassipojad saaksid plehku panna. Asetage pesa sooja kohta, kus valitseb toatemperatuur, et loomadel oleks mugav olla.
Ärge üllatuge, kui teie tiine kass eelistab poegade ilmaletoomiseks mõnda muud kohta kui teie tehtud pesa. Kui nii juhtub, siis ärge peljake poegi pärast sündimist ikkagi pappkastist pesasse tõsta. Kassipoegade puudutamine on täiesti lubatud – teie kass ei hülga ega vigasta neid sellepärast. Kassiema võib otsustada pojad tagasi oma pessa viia, kuid ärge kartke neid uuesti ümber paigutamast, kui teile tundub, et neil oleks kusagil mujal märksa mugavam olla. Veenduge, et uues kohas on ka siis soe, kui kassiema ei ole lähedal. Meie soovitame kasutada mikrolaineahjus soojendatavat oakotti, mitte kuumaveepudelit, et kassipoegade väiksed hambad ja küüned ei rebiks seda katki.


Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.