Kassi toitmine tiinuse ajal

Tiinus on imeline, aga väsitav, seda nii loomale kui ka teile. On oluline, et te annaksite tulevasele kassiemale spetsiaalset toitu, mida ta vajab.
Kausist sööv kass
Kausist sööv kass
Kausist sööv kass

Tiine kassi toitmine

Tiinus on imeline, aga väsitav, seda nii loomale kui ka teile. On oluline, et te annaksite tulevasele kassiemale spetsiaalset toitu, mida ta vajab. Sobiv tiinuseaegne eritoit tagab, et kassipojad kasvavad ning kassiemal on piisavalt jõudu nii poegimiseks kui ka vastsündinute eest hoolitsemiseks.

Täiskasvanud kassi toit, mida te muidu oma loomale annate, rahuldab küll hästi tema igapäevaseid, aga mitte tiinuse tõttu suurenenud vajadusi. Selleks et kassiema oleks rahul ja pojad terved, valige muutunud olukorrale sobiv kassitoit.

Kvaliteetne kassipoegade toit sisaldab kõiki tiinele kassile vajalikke toitaineid. Pakkuge seda alates paaritumisest (või hetkest, millal saate tiinusest teada) ja lõpetage paar nädalat pärast poegimist – nii on kassiemal jõudu ja energiat, et oma poegade eest hoolt kanda.

Miks ma peaksin andma tiinele kassile kassipoja

Tiined kassid vajavad rohkem kaloreid ja proteiini – mõlemat leidub kvaliteetses kassipoja toidus. Kui toidate kassiema kassipoja toiduga, siis aitate ka tema pesakonna kasvamisele kaasa, kuna poegadel on kergem pärast piimast võõrutamist juba tuttava maitsega tahke toiduga harjuda. Pakume järgmist sobivat toodet:

Kui teie kassil on tundlik seedimine, siis valige vastav kassipoja toit. Juhul kui ta on tervislikel põhjustel eritoitumisel, siis pidage enne muudatuste tegemist loomaarstiga nõu.

Kui valite tiinele kassile kassipoja toitu, siis arvestage ka tema maitse-eelistustega. Kuivtoidu portsjon sisaldab rohkem kaloreid kui märgtoidu oma. Seega – kui teie kass sööb ainult märgtoitu, siis serveerige talle seda kas tihedamini või suuremates kogustes, et ta saaks sellest ikka kogu vajamineva energia kätte. Võite ka proovida märg- ja kuivtoitu segada, et mõlema toidu eeliseid ära kasutada.

Kui palju ma pean tiinele kassile süüa andma?

Pregnant cat feeding diagram

Tiine kassi toidutarbimine suureneb vähehaaval alates paaritumisest kuni tiinuse lõpuni. Tiinuse lõpuks sööb loom tavapärasest umbes 50% võrra rohkem (kuigi harvad pole ka juhud, kui ta sööb kaks korda enam!). Õnneks on tiine kassi toitmine võrdlemisi lihtne. Seni kuni te pakute piisavalt toitu, käitub kass üldiselt mõistlikult, süües nii palju kui vaja ja jättes ülejäänu järele.

Kuna kassipojad vajavad varases arenguetapis palju toitaineid, siis hakake tiinet kassi hiljemalt tiinuse neljandast nädalast kassipoja toiduga söötma.

Kassipoja toidu valikul arvestage ka oma kassi maitse-eelistusi. Kui talle maitseb märgtoit, siis pidage meeles, et selle kalorsus on võrreldes kuivtoiduga väiksem. Proovige märg- ja kuivtoitu kokku segada, et ta saaks vajamineva lisaenergia kätte. Veenduge, et loomal on alati piisavalt värsket vett, et tal ei tekiks vedelikupuudust, eriti juhul, kui ta eelistab süüa kuivtoitu.

Selleks et kassi kõhtu mitte ärritada, vahetage toit uue vastu järk-järgult. Suurendage selle osakaalu 7–10 päeva jooksul tema tavatoidus, kuni olete toidud üksteise vastu välja vahetanud. Nii on ühelt toidult teisele üleminek tiine kassi jaoks võimalikult leebe.

Selleks et kassiema energiatase püsiks ühtlasena, jaotage tema päevane toidukogus mitme väikse eine vahel ära. Võimaluse korral võiks kuivtoit kogu aeg ees olla, et ta saaks seda nokitsemas käia, samuti peab olema alati saadaval piisavalt värsket vett. Alates üheksandast tiinusnädalast hakkavad kassipojad väga kiiresti arenema, mistõttu peaks kassiema toidutarbimine sellest ajast alates vähehaaval suurenema, kuni ta on pojad võõrutanud.

Panete ilmselt tähele, et teie kass hakkab rohkem sööma ja võtab kaalus juurde. Osa sellest moodustab ladestunud rasv, mille ta kasutab ära poegade imetamise ajal. Kaalutõus on täiesti normaalne, üleliigsed kilod peaksid 3–4-nädalase imetamise perioodi ajal kaduma.

Ärge muretsege, kui kassiema kaotab pisut enne tiinuse lõppu söögiisu. See annab lihtsalt märku, et poegimine on lähedal. Isegi kui loom söögiga pirtsutab, hoidke toit ja vesi ikka saadaval, juhuks kui ta siiski tahab sel perioodil väikest snäkki.

Toidul on kogu tiinuse ajal oluline roll. Kui märkate, et looma isu kahaneb või ta võtab kaalus alla, siis pidage loomaarstiga edasise suhtes nõu.

Kui palju pean imetavale kassile süüa andma?

Pidage meeles, et kassiema on esimesed kaheksa nädalat kassipoegade ainus toiduallikas. Seepärast ei ole kvaliteetse toiduga toitmine oluline mitte üksnes tiinuse, vaid ka imetamise ajal. Selleks et kassiemal oleks piisavalt jõudu, võib ta süüa tiinuse-eelse ajaga võrreldes kuni neli korda enam!

Et kassipojad oleksid terved ja õnnelikud, toitke kassiema kassipoja toiduga seni, kuni ta on pesakonna võõrutanud. Suurem kalorsus ja lisatoitained hoiavad tema energiataseme ühtlaselt kõrgena – täpselt see, mida elavaloomuliste poegade kantseldamiseks vaja.

Serveerige talle imetamise ajal sama suuri portsjoneid, kuid tehke seda sagedamini. Vedelikutarbimisele saate aidata kaasa, kui lisate looma märg- või kuivtoidule veidi vett. See võib tekitada ühtlasi kassipoegades huvi tahke toidu vastu, kuna niisutatud toitu on kergem süüa.

Umbes 6–8 nädalat pärast poegimist saab kassiemal piim vähehaaval otsa. Samal ajal võite hakata tema toidutarbimist tasapisi vähendama, kuni ta sööb jälle oma tavapäraseid tiinuse-eelseid portsjoneid. Vahetage tema toit jälle järk-järgult 7–10 päeva jooksul välja, nagu te tegite tiinuse alguses.

. Kassi tiinusjärgse toitmise kohta saate küsida nõu ka loomaarstilt.

Bowl of PurinaOne chicken kitten food
Pregnant cat food

Purina tiinete ja imetavate kasside toit

Purina pakub suure energiasisaldusega kassipoegade toitu, mis sobib täiskasvanud kassi toitmiseks tiinuse ja imetamise ajal. Saage rohkem teada PURINA® kassitoidu kohta: Kassile õige toidu valimine

phone

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.