Uue kassi kojutoomine



Sa tahad tervitada oma uut kaslasest sõpra soojas, sõbralikus keskkonnas, kust ta tunneb ennast turvaliselt ja mugavalt, seega natukene planeerimist aitab neil uues kodus kohaneda.
Enne uue kassi kojutoomist
Olenemata sellest, kas sinu juurde tuleb täiskasvanud kass või pisike kassipoeg, on nende vajadused väga sarnased, vähemasti korraldusliku poole pealt. Siin on mõned nõuanded, millele sa peaksid enne looma saabumist tähelepanu pöörama.
- Kui sa ei ole veel loomaarsti välja valinud, siis küsi teiste kohalike kassiomanike käest, keda nad soovitavad. On hea teada, et sul on arst juba olemas, juhuks kui loom ei tunne end hästi või vajab kastreerimist/steriliseerimist.
- Vestle loomaarstiga kindlustuspoliisidest, mis kataksid looma ootamatud ravikulud.
- Kui juba kord seal oled, siis lase oma uuele kassile või kassipojale ka kohe mikrokiip paigaldada, juhuks kui ta peaks kaotsi minema.


Kui korralduslik pool on korda aetud, siis on aeg millekski toredaks – ostlemiseks! Sul läheb vaja järgmisi asju:
- Lukustatav transpordipuur.
- Kaks kaussi – üks toidu ja teine vee jaoks. Vali kergesti puhastatav keraamiline või klaaskauss, mitte metallkauss. Osadele kassidele ei meeldi, kui nende kauss söömise ja joomise ajal tagasi peegeldab või varje tekitab. Veendu, et kausid on piisavalt suured, et loomal oleks mugav kummarduda ning süüa ja juua, ilma et vurrud puudutaksid seejuures kausi servi, kuna see võib osa kasse eemale peletada.
- Liivakast ja kassiliiv. Kõige parem on valida sama toode, mis oli kasutusel kasvataja juures või varjupaigas, vähemalt seniks, kuni kass on sinu juures kodunenud – sellisel juhul tunneb ta selle ära ja teab, mis teha vaja!
- Magamisase – paljud loomad eelistavad iglu moodi asemeid, kus on turvaline mõnuleda, või siis selliseid, mis on maapinnast kõrgemale tõstetud (nt kraapimisposti otsas).
- Karvahooldustarvikud, eriti juhul, kui tegemist on pikakarvalise kassiga.
- Puutüvest või sisalnööriga kaetud postist valmistatud kraapimispost. Kraapimine hoiab sinu kassi küüned heas seisukorras ning juhib loodetavasti tähelepanu mööblilt ja vaipadelt eemale.
- Valik mänguasju. Lemmikmängud on need, milles osalete sina, seega vali ripnevaid pehmeid mänguasju, millele loom saab järele joosta ja kallale karata. Nii saab ta oma loomulikku jahiinstinkti ohutul moel välja elada.
- Toit. Anna oma uuele kassile või kassipojale vähemalt nädal aega sama toitu, mida ta sai kasvataja juures või varjupaigas, ning minge siis järk-järgult uuele dieedile üle, kui just eelistad nii teha või kui seda tingib looma tervis.
Kodus!
Hurraa ja palju õnne! Tähtis päev on käes! Püüa hoolimata suurest rõõmust ikka rahulikuks jääda, et kass saaks ilma ehmatuseta koduneda. Siin on mõned nõuanded esimesteks päevadeks.
- Varu kassi jaoks aega, et aidata tal uue ümbruse ning sinu tavapärase rutiiniga kohaneda. See võib tähendada, et töötad kodunt või võtad paar päeva puhkust, et oma uue lemmiku seltsis kvaliteetaega veeta.
- Valmistu autosõiduks koju. Autosõit võib olla sinu kassi jaoks segadusttekitav ja närvesööv, seepärast pihusta tema transpordipuuri rahustava toimega feromoone ning aseta see autos tasasele pinnale või jalgade ette ja kata tekiga. Pihusti, pimedus ja ettevaatlik sõit peaksid aitama loomal rahulikuna püsida. Mine otse koju – praegu ei ole sobiv hetk kiirelt poest läbi käia!
- Koju jõudes aseta puur vaiksesse ruumi põrandale, tee puuriuks lahti ja lase kassil välja tulla või anna talle selleks aega.
- Lapsed ja teised lemmikloomad hüppavad kindlasti rõõmust lakke ning soovivad kohe uue pereliikmega tutvust teha, kuid nende elevus võib uustulnukat kohutada. Hoia neil esialgu silma peal, kuni kass harjub uue koduga ära.
- Lemmikloomale nime valimine on alati tore tegevus. Kui oled otsuse vastu võtnud, siis kutsu looma edaspidi tema nimega – nii õpib ta selle kiiresti ära.
- Looma ümbritsev elevus võib olla väsitav, eriti pisikesele kassipojale, mistõttu tahab ta varsti uinakut teha. Aseta magamisase sooja ja vaiksesse kohta, kus ei ole tuuletõmbust, et ta saaks puhata.
- Tõsta liivakast vaiksesse ja kergesti ligipääsetavasse kohta, kus looma toimingute juures ei segata. See peaks asetsema magamisasemest ja toidunõudest eemal. Vaata kast vähemalt kaks korda päevas üle ning eemalda väljaheited ja määrdunud liiv. Tühjenda liivakast täielikult ja desinfitseeri seda vähemalt kord nädalas.
- Tühjendage liivakast täielikult ja desinfitseerige seda vähemalt kord nädalas.
- Paku loomale mitu väikest toidukorda päevas – see aitab teil temaga lähedast sidet luua.
- Hoia uut kassi 2–3 nädalat toas, et tal oleks aega sind ning uusi lõhnu ja hääli tundma õppida ning oma uut päriskodu tasapisi uurida. Kassipoja puhul oota seni, kuni loomaarst annab sulle loa ta õue lasta.
- Jälgi kassi turvalisuse huvides, et aknad-uksed oleksid kinni, et loom ei saaks välja hiilida. Kass tohib õue minna alles siis, kui mõlemad tunnete, et olete selleks valmis. Kui sa ei tea, millal see võiks juhtuda, siis vestle loomaarstiga, kes annab sulle hea meelega nõu.
- Ära unusta, et vastse pereliikme jaoks on kõik uus ja põnev, mistõttu ta võib olla pisut jahmunud. Ole valmis selleks, et ta hoiab end algul veidi tagasi. Varsti peaks ta siiski uue kodu ja perega ära harjuma. Kui sulle tundub, et loom ei tule n-ö kestast välja, siis aruta olukorda loomaarstiga.
- Kui pakud uut kodu varjupaigakassile, siis küsi sealsete töötajate käest, kas nad teavad, mis loomale meeldib. Võibolla leidub midagi, mida saad looma heaks teha, et ta tunneks end kodusemalt.
Kassipoja kasvataja ja loomaarst annavad hea meelega nõu, kuidas uue kassi tervise eest hoolitseda ning teda kodunemisel toetada. Sul ei ole vaja teha muud, kui uut karvast pereliiget tundma õppida ja tema seltskonda nautida.


Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.