Bologna bichon

Bolognese

Bologna bichon on kääbuskoer ja välimuselt väga sarnane Malta bichon'iga. See tõug on väike ja hästi arenenud lihastega, tervet nende keha ja pead katab pikk valge karv. Täiskasvanud isase turjakõrgus on 27–30,5 cm ja emasel 25,5–28 cm. Täiskasvanud Bologna bichon'i kaal on 3–4 kg.

 • Kogenematule omanikule sobiv koer
 • Baastreening nõutav
 • Naudib lühikesi jalutuskäike
 • Naudib jalutamist pool tundi päevas
 • Kääbuskoer
 • Minimaalne ilastamine
 • Vajab hoolitsemist iga päev
 • Allergiaohutu tõug
 • Jutukas ja häälekas koer
 • Valvekoer. Haugub ja annab häiret
 • Sobib hästi teiste loomadega
 • Hea perekoer

Päritolu

Bologna bichon arvatakse olevat Lõuna-Itaalia ja Malta bichon'ide järeltulija. Nad aretati 11. ja 12. sajandil Itaalias Bolognas. 16. sajandil olid nad väga populaarsed seltsikoerad valitsevate perede ja aadlike hulgas. Sellist tõugu koer on olnud väga huvitavatel inimestel – Venemaa Katariina Suurest kuni Marilyn Monroeni.

Iseloom

Bologna bichon kiindub väga tugevalt oma omanikesse ja üldiselt ei meeldi talle oma lähedastest eemal olla. Võõrastega on nad tagasihoidlikud. Nad hauguvad, et oma omanikule millestki tavapäratust või uuest teada anda, kuid ei tohiks olla liialt klähvivad ja agressiivsed väikesed koerad. Neile meeldib omanikule heameelt valmistada ja nad on kiired õppijad.

Tervis

Bologna bichon on üldiselt terve koer, laialt levinud tõule omaseid terviseprobleeme ei teata.

Liikumine

Nad on rahul mitme lühikese jalutuskäiguga päevas, kuid ei ütle kunagi ära ka pikemast jalutuskäigust. Samuti on nad väga rahul, kui saavad omanikuga aias mängida.

Toitumine

Kääbuskoertel on kiire ainevahetus, mis tähendab, et nad kulutavad kiiresti energiat. Neil on aga väike magu, seetõttu peavad nad sööma tihti ja väikeseid koguseid. Väikestele koeratõugudele mõeldud toidud sisaldavad piisaval hulgal vajalikke toitaineid ja pisemad palad sobivad hästi väikestele suudele. See ergutab ka närima ja parandab seedimist.

Hooldamine

Bologna bichon'i pikk karv kipub pulstuma ja vajab iga päev kammimist. Eriti tuleks kammimisel pöörata tähelepanu kõhule, kõrvatagustele ja jalgadele. Et nad karva ei aja, peab surnud karvad eemaldama hooldusega.

Parim koeratõug lastega perre

Kuigi paljude koerte kohta on arvatud, et nad saavad lastega loomuldasa hästi läbi, tuleb kõiki koeri ja lapsi õpetada omavahel suhtlema, üksteist austama ning turvaliselt koos elama. Ja ka sel juhul ei tohiks koeri väikelastega kunagi üksi jätta, vaid täiskasvanud peaksid neil kogu aeg silma peal hoidma.

Dog

Kas see tõug sobib sulle?

Igal koeral on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised koeratõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite koeraga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldustpakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakoerale uue kodu pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Tihtipeale tähendab see loomale elus uue võimaluse andmist. Päris oma kodu ootavaid koeri on väga palju. Hea mainega varjupaik on inimese ja looma kokkuviimisel väga hoolikas. Töötajad hindavad hoolikalt varjupaika sattunud koeri ning õpivad ka sinu peret ja eluviisi tundma, enne kui sind mõne koeraga kokku viivad. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele, mis sul enne loomale kodu pakkumist kui ka selle ajal võivad tekkida.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõukoera kutsikat, siis tuleb sul leida usaldusväärne koerakasvataja. Pöördu kennelliidu poole [LISA hüperLINK] või kennelklubi sekretäri poole, kes võib olla koostanud nimekirja saadaolevatest pesakondadest. Samuti saavad nad sind kohalike tõuaretajatega kokku viia. Soovitatav on valida selline kasvataja, kes kuulub kennelliitu ja on hõlmatud tõuaretuskavva. Külasta koeranäitusi, et kasvatajatega näost näkku kohtuda ja valitud tõugu kutsikate saadavuse kohta uurida.

Uue koera kojutoomine

Ükskõik kas tood koju väikse kutsika või täiskasvanud koera, on see kogu perele äärmiselt põnev aeg. Tähtsa päeva ootuses otsid ehk midagi, millega päevi täita. Õnneks on hulk asju, mille pead enne uue pereliikme saabumist korda ajama.