Bostoni terjer

Boston Terrier

Bostoni terjer on väike, lühikese kandilise koonu ja püstiste kõrvadega koer. Ta on tugev ja hästi arenenud lihastega. Silmad on üsna suured, ümmargused ja pärani lahti. Bostoni terjer on lühikese karvaga ja esineb eri värvustes, muuhulgas hallikaspruun ja valge, must valgete märgistega. Vaata täpsema teabe saamiseks tõustandardit. Täiskasvanud isase terjeri kõrgus on 38–43 cm. Kaal ei tohiks ületada 11,5 kg. Nad jagatakse kaalu järgi kolme klassi. Kergekaaluline on alla 6,8 kg, keskmine 6,8–9,1 kg ja raskekaaluline 9,1–11,5 kg.

 • Kogenematule omanikule sobiv koer
 • Baastreening nõutav
 • Naudib lühikesi jalutuskäike
 • Naudib jalutamist tund aega päevas
 • Väike koer
 • Minimaalne ilastamine
 • Vajab hoolitsemist kord nädalas
 • Allergiaohtlik tõug
 • Jutukas ja häälekas koer
 • Valvekoer. Haugub ja annab häiret
 • Võib kooseluks teiste loomadega vajada treeningut
 • Võib kooseluks lastega vajada treeningut

Päritolu

Bostoni terjer oli algselt, 19. sajandil Inglise buldogi ja Inglise valge terjeri ristand. Ristamisi tehti veelgi ja Bostoni terjerit aretati edasi. 1893. aasta paiku. Selleks kasutati Inglise bullterjerit, bokserit ja pitbulli ja teisi terjereid. Algselt kaalus bostoni terjer üle 20 kg, kuid ta aretati aina väiksemaks, kuni saavutati suurus, millisena neid täna teame.

Iseloom

Bostoni terjer on elav ja rõõmus koer, kes võib olla otsusekindel ja tugeva tahtega. Nad saavad üldiselt hästi läbi lastega ja neile meeldib mängida, kuid nad võivad olla tormakad. Jälgima peaks, et mängud ei oleks liiga karmid, sest nad võivad endale, eriti silmadele viga teha. Neile meeldib inimeste seltskond ja neist saab kiindunud lemmiklooma. Bostoni terjerid on ka head valvekoerad ja nad ei kipu üleliia klähvima.

Tervis

Äärmuslikel juhtudel võib Bostoni terjeri lapik nägu põhjustada hingamisteede takistusi ja hingamisraskusi. Nagu paljudel teistel tõugudel, võib ka neil esineda erinevaid pärilikke silmahaigusi ja ajutisi põlvekedra nihestusi (patella luksatsioon).

Liikumine

See koer ei vaja kuigi palju tegevust, piisab tunnist päevas. Nad ei taha pikki jalutuskäike, kuid neile meeldib omanikega igal pool kaasas käia.

Toitumine

Väikestel koertel on kiire ainevahetus, mis tähendab, et nad kulutavad kiiresti energiat. Neil on aga väike magu, seetõttu peavad nad sööma tihti ja väikeseid koguseid. Väikestele koeratõugudele mõeldud toidud sisaldavad piisaval hulgal vajalikke toitaineid ja pisemad palad sobivad hästi väikestele suudele. See ergutab ka närima ja parandab seedimist.

Hooldamine

Bostoni terjeri karvahooldus on lihtne. Surnud karva eemaldamiseks piisab, kui teda spetsiaalse kindaga korra nädalas puhastada. Tegemist on väga puhta tõuga, kes ei erita palju lõhna.

Parim koeratõug lastega perre

Kuigi paljude koerte kohta on arvatud, et nad saavad lastega loomuldasa hästi läbi, tuleb kõiki koeri ja lapsi õpetada omavahel suhtlema, üksteist austama ning turvaliselt koos elama. Ja ka sel juhul ei tohiks koeri väikelastega kunagi üksi jätta, vaid täiskasvanud peaksid neil kogu aeg silma peal hoidma.

Dog

Kas see tõug sobib sulle?

Igal koeral on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised koeratõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite koeraga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldustpakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakoerale uue kodu pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Tihtipeale tähendab see loomale elus uue võimaluse andmist. Päris oma kodu ootavaid koeri on väga palju. Hea mainega varjupaik on inimese ja looma kokkuviimisel väga hoolikas. Töötajad hindavad hoolikalt varjupaika sattunud koeri ning õpivad ka sinu peret ja eluviisi tundma, enne kui sind mõne koeraga kokku viivad. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele, mis sul enne loomale kodu pakkumist kui ka selle ajal võivad tekkida.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõukoera kutsikat, siis tuleb sul leida usaldusväärne koerakasvataja. Pöördu kennelliidu poole [LISA hüperLINK] või kennelklubi sekretäri poole, kes võib olla koostanud nimekirja saadaolevatest pesakondadest. Samuti saavad nad sind kohalike tõuaretajatega kokku viia. Soovitatav on valida selline kasvataja, kes kuulub kennelliitu ja on hõlmatud tõuaretuskavva. Külasta koeranäitusi, et kasvatajatega näost näkku kohtuda ja valitud tõugu kutsikate saadavuse kohta uurida.

Uue koera kojutoomine

Ükskõik kas tood koju väikse kutsika või täiskasvanud koera, on see kogu perele äärmiselt põnev aeg. Tähtsa päeva ootuses otsid ehk midagi, millega päevi täita. Õnneks on hulk asju, mille pead enne uue pereliikme saabumist korda ajama.