Eaka koera eest hoolitsemine



Kodune elu

Nii nagu inimesed, hindavad ka koerad pehmet magamisaset, millel ennast kerra tõmmata, eriti kui nende liigesed on valulikud. Asetage see vaiksesse ja sooja kohta, kus tuul ei tõmba. Veenduge, et koeral on alati kausitäis puhast vett ligidal, et ta ei peaks seda taga otsima ega asjatult treppidest üles-alla käima.
Jalutuskäikude ajal võite panna tähele, et koer ei ole enam nii kiire nagu vanasti. Artriidi tõttu valulikud liigesed ei lase loomal enam nii lihtsalt autosse ega sealt välja hüpata, nii et peate võibolla väiksemat koera tõstma või asetama suurema koera ette kaldtee.
Rasvumise vältimine on vanemaealise koera puhul väga oluline, kuna kaalutõus võib tekitada loomale terviseprobleeme. Peale toitumise kohandamise peate ka veenduma, et loom liigub piisavalt. Loomaarst oskab koostada teie koerale sobiva toitumis- ja liikumiskava, mis arvestab eaka looma võimalike haigustega, nt artriidiga.


Vanemaealine koer peab lugu kindlast päevakavast. See on oluline nii tema kehalise, vaimse kui ka emotsionaalse heaolu seisukohast.

Kui teile tundub, et vanemaealine koer ei kuule enam nii hästi nagu vanasti, siis püüdke teda mistahes üllatustest säästa. Ärge tehke tema magamise ajal ootamatult valju häält. Kui loom ei näe hästi, siis öelge kõigile pereliikmetele, et nad läheneksid loomale aeglaselt ja vaikselt, et teda mitte ehmatada.

Pidage meeles, et keegi meist ei muutu nooremaks, seepärast olge oma eaka koeraga lahke ja kannatlik, kui ta oma kehaliste ja vaimsete muutustega harjub. Hoolitsege tema eest, nagu te olete armastava loomaomanikuna alati teinud – see tasub jätkuvalt ära. Kui külastate loomaga korrapäraselt loomaarsti ning kohandate tema argirutiini, siis parandate tema elukvaliteeti veel pikkadeks aastateks.
Eaka koera toitumine

Eaka looma omanikuna peate mõistma, et koera toitainevajadus muutub. Alates seitsmendast eluaastast (olenevalt tõust) hakkab teie loom elu pisut rahulikumalt võtma. Eakad koerad ei ole enam nii aktiivsed nagu vanasti ning nende ainevahetus töötab aeglasemalt, seepärast ei vaja nad enam nii palju kaloreid. Kui keha muutub aeglasemaks ja kasutab vähem energiat, siis kipub rasv ladestuma. Selleks et vanemaealine koer oleks tervislikus kaalus, vajab ta kvaliteetset ja kergesti seeditavat proteiini.
Spetsiaalne eaka koera toit tagab, et looma toitainevajadus on rahuldatud ning kohtleb ka tema hambaid ja kõhtu pisut hellemalt. Lugege lähemalt meie juhendist „Kuidas eakat koera toita?”
Spetsiaalne eaka koera toit tagab, et looma toitainevajadus on rahuldatud ning kohtleb ka tema hambaid ja kõhtu pisut hellemalt. Lugege lähemalt meie juhendist „Kuidas eakat koera toita?”
Kui teie koer ei taha hästi süüa, siis pidage loomaarstiga nõu ega selle taga peitu mõni haigus. Lahendus võib olla väga lihtne – andke loomale sagedamini väiksemaid portsjoneid süüa, vaheldage toidu tekstuuri ja maitseid või soojendage seda enne serveerimist, et aroomid lenduksid.
Purina eakate koerte toit
Purina pakub spetsiaalselt vanemaealiste koerte vajadustele kohandatud koostisega toitu. Soovitame proovida järgmist toodet:
Korrapärased tervisekontrollid
Nii nagu inimesed, on ka koerad vanemas eas paljudele haigustele vastuvõtlikumad. Osa neist on tingitud organismi vananemisest, kuid teisi on võimalik lihtsalt ravida. Korrapärased tervisekontrollid loomaarsti juures kindlustavad teie koerale vanaduspõlves hea tervise.
Käigud loomaarsti juurde
Korrapärased tervisekontrollid on vanemaealisele koerale väga vajalikud. Loomaarst kaalub teie eaka koera ja vaatab ta põhjalikult läbi. Kui arstil on mingeid kahtlusi, siis saab ta võtta loomalt uriini- ja vereproovid ning analüüsida, kas neis leidub jälgi mõnest eakaid koeri ohustavast haigusest. Ka vanaduses tuleb koera vaktsineerida ning teha talle ussi- ja kirbutõrjet nagu varem.

Selleks et eaka koera nahk, kasukas ja küüned oleksid terved, hooldage neid vähemalt kord nädalas, eriti kui tegemist on pikakarvalise tõuga. Koera korrapärane vannitamine on hea mõte, aga olge ettevaatlik, kui tal on liigeseprobleemid, ning veenduge alati, et vesi on soe ja loom tunneb end mugavalt. Hoidke looma küüntel silma peal, sest kui koer on passiivsem, siis ei kulu ka tema küüned enam nii kiiresti nagu vanasti. Kui teile tundub, et loom tunneb end ebamugavalt, või märkate, et küüs on käpapadjandisse sisse kasvanud (nagu inimestel sissekasvanud varbaküüs), siis viige koer loomaarsti juurde.
Kuna vanemaealistel koertel tekivad suurema tõenäosusega igemehaigused ja koguneb hambakatt, siis on oluline, et te viiksite ta korrapäraselt hammaste kontrolli.
Vananemise tunnused
Armastus ja korralik toit ning teie teadlikkus eesootavast aitavad loomal ka vanaduspõlves terve ja õnnelik olla. Võimalik, et märkate koera juures järgmisi vananemise tunnuseid. Loomaarst aitab teil sümptomitega tegeleda.
Neeruprobleemid põhjustavad vanemaealisel loomal suurenenud janu ja sagedast või kontrollimatut urineerimist. Kui te märkate, et teie koer joob ja urineerib sagedamini, siis viige ta loomaarsti juurde, kuna eelmainitud tunnused võivad viidata ka teistele probleemidele, nt diabeedile või hormonaalsetele häiretele.

Kui te tuvastate eelmainitud sümptomeid või olete mures mistahes muude haigustunnuste pärast, nagu oksendamine, kõhulahtisus, söögiisu kadumine, kaalulangus või -tõus või vastumeelsus liikumise suhtes, siis pöörduge loomaarsti poole.
Kohandatud toitumine, ohtralt hellust ja korrapärased visiidid loomaarsti juurde peaksid tagama, et teie koera eest on ka vanaduspõlves hästi hoolitsetud.

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.