Tervis ja toitumine

Tervis ja toitumine

Kuidas oma koera õnneliku ja tervena hoida

Erivajadustega koerte eest hoolitsemine

Erivajadustega koerte eest hoolitsemine

Koera taastumine operatsioonist

Kui su neljajalgset semu ootab ees operatsioon, on hea teada, mis sellele järgneb, et saaksid teha lemmiku olemise võimalikult mugavaks. Loomaarst annab sulle täpset teavet konkreetse koera ravi ja taastumise kohta, mis aitab loomal jälle iseendaks muutuda.
Loe lähemalt

Toimetulek amputeeritud jäsemega koeraga

Olgugi et tegemist on suure operatsiooniga, tuleb amputatsioon koertele pigem kasuks kui kahjuks, kuna selle käigus eemaldatakse valu ja piina allikas. Lõpuks on amputeerimise eesmärk muuta looma elu kergemaks ja seda tehakse üksnes juhul, kui loomaarst leiab, et protseduur täidab selle eesmärgi.
Loe lähemalt

Koerte kurtus

Koer võib olla kurt sünnist saadik või kaotada kuulmise vigastuse, haiguse või lihtsalt vanaduse tõttu. Olgu põhjus milline tahes, sina saad loomale paljuski toeks olla.
Loe lähemalt

Koera diabeet

Diabeet on keeruline haigus, mis kujuneb enamasti välja vanemaealistel koertel. Nii nagu inimestel, võib diabeet ka koertel hulga ebameeldivaid sümptomeid tekitada. Kui seda aga hoolega kontrolli all hoida, ei pea haigus tingimata looma elukvaliteeti mõjutama.
Loe lähemalt

Toimetulek halvatud koeraga

Kui su koeral on vigastus või haigus, mis lõpeb halvatusega, on üht-teist, mis sa saad ära teha, et aidata tal endiselt õnnelikku ja energilist elu elada. Koostasime halvatud koeraga toimetuleku kohta juhendi, et selgitada seda sulle lähemalt.
Loe lähemalt

Pimeda koera eest hoolitsemine

Isegi kui su koer on pime, ei suuda miski tema seiklushimulist ja lõbusat meelt murda! Koerad tulevad nägemise kaotusega hästi toime. Vaja on vaid teatud muudatusi nende eest hoolitsemises – ja nad on tagasi käppadel. Tegelikult on nii, et kui looma nägemise kaotust kompenseeritakse, võib ta elu olla täpipealt sama tore kui enne.
Loe lähemalt