Your Pet, Our Passion.
Meini kass

Meini kass

Meini kass on kõige suurem kassitõug. Tal on võimas lihaseline keha ja toekad käpad. Kassi pead ilmestavad kandiline koon ning suured, laiali ja kõrgel asetsevad kõrvad. Karvkate on pikk ja tihke ning koosneb aluskarvast, mida katab paks läikiv veekindel pealiskarv. Kasukas on pea, kaela ja õlgade peal lühem ning muutub seljal, külgedel ja sabal pikemaks. Kõhualuse ja tagumiku karv on kohev ning tokerjas. Kõrvade tagant saab alguse rinda ehtiv kaelus, mis on isastel suurem kui emastel. Meini kassil on pikk ja voogav saba. Kõrvaotstes on tutid, nagu ka käppadel varvaste vahel, nii et tekivad justkui lumesaapad. Meini kassid võivad esineda enam kui 30 värvikombinatsioonis. Silmad on kas rohelised, kuldsed või vasekarva. Valgetel kassidel võivad silmad olla sinised või eri värvi.

Vajalik teada
  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Suuremat ja turskemat tõugu kass
  • Vajab hoolitsemist ülepäeva
  • Allergiaohutu tõug
  • Õuekass
  • Hea perekass

Iseloom

Meini kassid on väga hea loomuga, mänguhimulised ja sõbralikud. Nad naudivad inimeste seltskonda ning on suurepärased lemmikud. Ilmselt tõu karmides tingimustes kujunemise tõttu on meini kassid harjunud kõva pinnasega ning võivad end kõige üllatavamates kohtades kerra tõmmata. Neile meeldib õues aega veeta, kus nad peavad saama ronida ja jahti matkida. Meini kassid on tuntud ka selle poolest, et nad oskavad tasa säutsuda.

Päritolu

Päritoluriik: Ameerika

Meresõitjad tõid meini kassi pikakarvalised esivanemad laevaga USA-sse Maine’i osariiki 1850. aastatel. Need paaritusid kohalike lühikarvaliste kassidega. Järeltulijad olid suured, tugeva kehaehitusega poolpika karva ja pintslilaadse sabaga kassid. Saba meenutas pesukaru oma (ingl raccoon), sealt ka tõu nimi (ingl Maine Coon). Aja jooksul muutus karvastik paksuks ja tihkeks, et Maine’i raskele talvele vastu pidada. Juba 1860. aastatel korraldati meini kasside näitusi ning tõug sai lemmikuna väga populaarseks. Meini kass toodi Ühendkuningriiki 1980. aastatel.

Tervis

Toitumine

Hooldamine

Parim kassitõug lastega perre