Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Norra metskass

Norra metskass

Norra metskass on keskmisest kassist suurem. Tema elegantne poolpikk karvastik muutub suvekuudel veidi lühemaks. Keha on pikk, lihaseline ja tugeva luustikuga. Tal on pikad jalad ja kohev saba. Pea on kolmnurkne, piklik, profiil sirge. Kõrvad asuvad kõrgel ning on tuttidega ehitud. Sileda läikiva pealiskarva all on soe vett tõrjuv aluskarv. Uhke välimuse annavad kassile kohev kaelus, manisk, püksid ja isegi karvatutid varvaste vahel. Karvastik võib olla igas värvitoonis peale šokolaadpruuni, lilla või Siiami kassi kasukakirjade. Kassil võib olla lõputu hulk valgeid märgiseid käppadel, rinnal, kõhul ja näol. Norra metskassi silmad võivad olla mistahes värvitoonis.

Vajalik teada
  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Vaikne kass
  • Suuremat ja turskemat tõugu kass
  • Vajab hoolitsemist ülepäeva
  • Allergiaohutu tõug
  • Õuekass
  • Võib vajada lastega harjutamist

Iseloom

Norra metskassid armastavad inimesi ja naudivad väga nende seltskonda. Vahetevahel võivad nad isegi hellitusi nõuda, kuid üldiselt on tegemist üsna iseseisva loomaga. Nad on harjunud väljas elama, seiklema ja küttima ning on väidetavalt suurepärased ronijad. Sõbralike ja mänguhimuliste loomadena on nad suurepärased kaaslased. Norra metskassid arenevad aegamisi ja võivad saada täiskasvanuks alles nelja-aastaselt.

Päritolu

Päritoluriik: Skandinaavia

Ilmselt on kassitõu esivanemateks lühikarvalised kassid, kelle viikingid Briti saartelt kaasa tõid ning koos ristirüütlitega Skandinaaviasse saabunud pikakarvalised kassid, kes siis paaritusid kohalike kodu- ja metskassidega. Kuna kassitõug pärineb külmast põhjast, talub see hästi talvi ning saab iga ilmaga hakkama. Kõige parema ilmastikukaitse annab kahekordne karvkate, mis hoiab tuule ja lume eemal ning kuivab kiiresti. Tõug registreeriti esmakordselt 1930. aastal Norras ja osales esmakordselt kassinäitusel 1938. aastal. Norra metskassid hakkasid alles 1970. aastatel teistesse riikidesse levima.