Your Pet, Our Passion.
Russian Blue mobiil

Vene sinine

Vene sinine on keskmist kuni suurt kasvu elegantne, graatsiline pikkade, sihvakate jalgadega kass. Ta kõnniks justkui kikivarvul. Kassi pea on kiilukujuline ja silmatorkavate vurrupatjade ning suurte kõrvadega. Erkrohelised mandlikujulised silmad on laia vahega. Vene sinise topeltkarvastik on tihke ja tundub peen, lühike ning pehme. See erineb teiste tõugude karvkatetest, olles tõu eritunnus. Kuigi juba tõunimi määrab värvitooniks sinise, sünnib aeg-ajalt ka musti ja valgeid kasse. Kõige populaarsema, sinise karvkatte korral on karvastik ühtlaselt sinine ja läigib hõbedaselt.

Vajalik teada
  • Mänguline ja uudishimulik kass
  • Sõbralik, ent iseseisev kass
  • Vaikne kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab hoolitsemist kord nädalas
  • Allergiaohutu tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Iseloom

Vene sinised kassid on vaiksed ja tundlikud ning võivad käituda vaoshoitult. Samas väidetakse, et nad on välja valitud inimesele tingimusteta lojaalsed. Võõrastesse suhtuvad nad ettevaatlikult, sõpruse loomine võtab aega. Kui nad tunnevad end lõpuks kindlalt, mängivad nad meeleldi mänguasjadega, hüppavad, ronivad ja jooksevad ning võivad olla väga kärmed ning kergejalgsed liikujad.

Päritolu

Päritoluriik: Venemaa

Vene sinine kassitõug kandis algselt nime Arhangelski kass, sest toodi väidetavalt Euroopasse laevaga Vene sadamalinnast Arhangelskist. Huvitaval moel on sama kassitõugu nimetatud ka Hispaania ja Malta kassiks. Viimast nime kasutati USA-s veel kuni sajandi alguseni. Kuid üsna kindlad tõendid seovad selle kassitõu Venemaaga. Palju sama värvi ja sarnase karvastikuga kasse leidub Skandinaavias. Nende tihke kasukas viitab kohastumisele põhjamaise kliimaga. Kuigi Vene sinise tunnusvärv on sinine, võib esineda ka musti ja valgeid kasse. Need värvid tekkisid Teise maailmasõja järel, kui väheseid alles jäänud kasse tuli populatsiooni säilitamise nimel paaritada Briti siniste ja Siiami kassidega.

Tervis

Toitumine

Hooldamine

Parim kassitõug lastega perre