Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Savanni kass mobiil

Savanni kass

Savanni kass on kõrge, sihvakas ja pikkade jalgadega. Kassi lõplik kasv võib oleneda sellest, kui lähedal on järglane algsele aretusliinile, kus olid võrdlemisi suurt kasvu loomad. Isased savanni kassid on tavaliselt suuremad kui emased. Juhuslike tegurite tõttu tõu hübriidgeneetikas võib esineda kasvukõikumisi isegi ühe pesakonna piires. Savanni kassi isendi välimus oleneb suuresti põlvkonnast, kuhu ta sündis. Savanni kassi karvastik on tavaliselt täpiline, kuid see võib olla ka klassikalise või marmormustriga, lumekarva, sinine või muudes mahendatud toonides. Kõrvad on pikad, sügavalt kumerad, ümarad ja püstised. Nende tagaküljel on tumeda ääristusega hele laik, mis tekitab silmalaadse kujundi. Nina on lai ja silmad pealelangeva lauga. Lühikesel sabal on mustad vöödid ja must ots. Silmad võivad olla rohelised, pruunid või kuldsed.

Vajalik teada
  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Iseseisev kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab hoolitsemist kord nädalas
  • Allergiaohutu tõug
  • Õuekass
  • Võib vajada lastega harjutamist

Iseloom

Kuna savanni kass on haruldane, pole tema iseloomu ja käitumist just lihtne üldistada. Osa väidab, et tegemist on väga seltsivate ja võõraste inimeste ning teiste kasside-koerte suhtes sõbralike kassidega. Osa aga väidab, et võõrast nähes nad põgenevad ja poevad peitu või sisisevad ja urisevad. Ilmselt suudavad nad hüpata väga kõrgele (2,5 m) ja võtavad kiiresti õppust. See tõug ei sobi algajatele, sest on üsna suur ja tugev ning teda kirjeldatakse sageli enesekindlana. Savanni kassid oskavad servali moodi säutsuda ja kodukassi kombel näuguda või tekitada nende kahe heli kooslusi. Väidetavalt nad ka sisisevad üsna valjult.

Päritolu

Päritoluriik: USA

Savanni kass on üsna vastuoluline kassitõug, mis sai alguse kodukassi ristamisest metsiku servaliga. Serval on keskmist kasvu ja suurte kõrvadega Aafrika metskass. Esimesi ristandeid aretati edasi, kuni saadi täielikult kodustatud kassid. Savanni kassi tunnustati tõuna 1980. aastatel, praegu tunnustab seda vaid üks rahvusvaheline kassiorganisatsioon.