Your Pet, Our Passion.
Siberi metskass

Siberi metskass

Siberi metskass on suuremat kasvu kass, kellel on tugevad lihased ja tünjas torso. Karvkate on pikk ja tihke. Pea on kiilukujuline, kuid ümaramate piirjoontega ja väga ilmekate silmadega. Kogu kehast kiirgub jõudu. Karvastik on kolmekihiline: pikemad karvad on naha lähedal heledad, kuid muutuvad väljapoole tumedamaks. Selline värvi varieerumine paneb karvastiku kumama, kui kass liigub. Kuigi pruun kasukakiri on kõige tavalisem, võib ka Siberi metskass esineda kõigis värvitoonides ja -kooslustes, k.a lilla ja šokolaadpruun.

Vajalik teada
  • Mänguline ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Suuremat ja turskemat tõugu kass
  • Vajab hoolitsemist ülepäeva
  • Allergiaohutu tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Iseloom

Siberi metskass on südamlik ja naudib tähelepanu, nii et temast saab suurepärane kaaslane. Tõug on väidetavalt lojaalne, seltsiv ja enesekindel. Siberi metskassid on intelligentsed ja paistavad oskavat probleeme lahendada, et oma tahtmist saada. Neile meeldib mängida veega nii veekausis kui ka tilkuva köögikraani all. Nad on meisterlikud ronijad ja suurepärased kütid. Peale nurrumise üllatavad nad inimesi ka piiksumise ja säutsumisega. Enamik Siberi metskasse tõstavad saba püsti, kui nad on õnnelikud.

Päritolu

Päritoluriik: Venemaa

Muud nimed: Siberi kass

Siberi metskass on Venemaa rahvuskass. See looduslik kassitõug on elanud Venemaal juba mitusada aastat. Esimesed märkmed Siberi kassi kohta ulatuvad 1000. aastasse. Mõned arvavad, et see kass on kõigi tänapäeva pikakarvaliste tõugude eellane. Põlvkondade viisi külmas Vene kliimas elamist on muutnud tõu väga vastupidavaks ja varustanud looma kolmekihilise vett tõrjuva karvkattega. Juba 19. sajandi lõpul toodi mõned Siberi kassid Inglismaale, kuid nad ei saanud kunagi nii populaarseks kui pikema karvaga Pärsia kassid. Praegu on huvi selle tõu vastu jälle suurenemas.

Tervis

Toitumine

Hooldamine

Parim kassitõug lastega perre