Your Pet, Our Passion.
Singapura

Singapura

Singapura näeb välja nagu väike Abessiinia kass. Peale lisavad ümarust esiletõusvad vurrupadjad ja lai tömp koon. Suured kõrvad on ka sügavalt kumerad. Suured mandlikujulised silmad asetsevad pisut kaldu ja on pärani lahti. Kuigi tegu on väikese kassiga, on tema keha toekas ja lihaseline. Peenike saba lõpeb tömbi otsaga. Karvastik on lühike ja sile. Igal karval on must, pruun või elevandiluukarva vööt. Selga, saba ja jalgu katab tumedam karvastik. Rind ja kõhualune on kahvatut vandlikarva. Musta äärega silmad on kas pähkelpruunid, rohelised või kollased.

Vajalik teada
  • Mänguline ja uudishimulik kass
  • Sõbralik, ent iseseisev kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab hoolitsemist kord nädalas
  • Allergiaohutu tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Iseloom

Singapura on äärmiselt südamlik ja sõbralik kass, kuid erinevalt oma orientaalsetest sugulastest väga vaikne ja palju vaoshoitum. Singapurad armastavad inimeste seltskonda ja võivad rahumeeli omaniku põlvel või õla peal istuda, et end seal soojendada. Neile meeldib olla maapinnast kõrgemal ja nad ronivad sageli hea vaatega kohtadesse, nt raamaturiiulile või riidekapi otsa. Singapura on aktiivne, elavaloomuline ja alati valmis mängima. Need uudishimulikud kassid õpivad kiiresti ja armastavad üleannetusi teha.

Päritolu

Päritoluriik: Singapura

Singapura on pärit Singapurist, linnast mille nimi tähendab malai keeles lõvilinna. Seda kassi teati kui tänavakassi, sest ta elas ja magas rentslites. See on ka põhjus, miks kass on nii väike – singapura on maailma kõige väiksem tõukass. Oletatakse, et tõug on eksisteerinud ligikaudu 300 aastat ja pärineb laiast maailmast laevadega Singapuri saabunud kassidest, kes paaritusid kohalike metsistunud kassidega. Linnaametnikud pidasid neid kahjuriteks ja piirasid populatsiooni perioodiliselt. 1974. aastal leidis see nii ulatuslikult aset, et ainult kolm kassi jäi ellu. Need loomad ja 1980. aastal leitud neljas kass viidi Ameerikasse, kus neist saigi alguse singapura tõug. Neid nelja kassi loetakse tõu rajajateks. Briti saartele jõudis esimene singapura 1989. aastal. Praegu kasvab nende populaarsus kiiresti.

Tervis

Toitumine

Hooldamine

Parim kassitõug lastega perre