Your Pet, Our Passion.
Lumekäpaline mobiil

Lumekäpaline

Lumekäpaline on keskmist kasvu kass, kes on toekas nagu Ameerika lühikarvaline ja elegantselt sire nagu siiam. Pea on ümardatud kolmnurga kujuga, silmad suured ja kaldus ning suured teravatipulised kõrvad laia vahega. Lumekäpalisel on pikk ja atleetlik, lühikese läikiva karvastikuga kaetud keha. Mask, kõrvad, jalad ja saba on kehast palju tumedamad. Lumekäpalise põhitoonideks võivad olla sinine, pitserpruun, lilla ja šokolaadi variandid. Valge katab karvastikust vähem kui kolmandiku. Kõigi kasside silmad on sügavsinised.

Vajalik teada
  • Mänguline ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Keskmist kasvu tõug
  • Vajab hoolitsemist ülepäeva
  • Allergiaohutu tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Iseloom

Lumekäpaline on intelligentne kass, kellele meeldib olla inimeste keskel. Ta on küll häälekas, kuid mitte nii vali nagu Siiami kass, rääkides pigem pehme meloodilise häälega. Kuna lumekäpaline vajab seltsi, tasub tööl käivasse perre võtta kaks samast pesakonnast pärit kassi. Mänguhimulise lumekäpalise saab õpetada palli püüdma. Kass vajab meelelahutuseks mänguasju ja tegelemist. Lumekäpaline armastab vett, eriti voolavat vett ning võib isegi ujuda. Tegemist on väga aktiivse loomaga, kes seab end sageli sisse kõige kõrgematel kohtadel.

Päritolu

Päritoluriik: Ameerika

Lumekäpaline (ingl snowshoe) on saanud endale nime sellele tõule omaste valgete käppade järgi. Tõug loodi 1960. aastatel Siiami ja Ameerika lühikarvalise kassi ristamisel. Sarnaselt Siiami kassile on lumekäpalise karvastikus tumedamad piirkonnad kombinatsioonis valgete käppade ja laikudega. Kassipojad sünnivad üleni valgetena, värvid ja maskid ilmuvad kehale alles paar nädalat hiljem. Kaht ühesuguse maskiga kassipoega pole olemas. Lumekäpalise populaarsus kasvab Ameerikas jätkuvalt, kuid mujal maailmas on tõug haruldane.

Tervis

Toitumine

Hooldamine

Parim kassitõug lastega perre