Your Pet, Our Passion.
Sfinks mobiil

Sfinks

Sfinksi eritunnuseks on karvkatte puudumine. Samas pole see kass täiesti karvutu – tema nahka katavad pehmed udemed, mis meenutavad puudutamisel virsikukoort. Kassil puuduvad ka vurrud ja ripsmed. Pea sarnaneb kuju poolest devonreksi omaga. Sidrunikujulised silmad asetsevad sügaval. Kerge luustikuga keha on peene kondiga, ent lihaseline. Rindkere on tünjas. Tänu sellele tunduvad pikad ja sihvakad jalad kaardus olevat. Pikk kitsenev saba tundub puudutamisel kõva. Kassid on nii soojad ja pehmed, et neid kutsutakse „seemisnahast kuumaveepudeliteks“. Üldiselt sile nahk on pea peal, kehal ja jalgadel kohati kortsuline, kuid peab olema mujal pingul. Pigmendilaigud on sfinksi nahal hästi näha. Lubatud on kõik nahamustrid ja -värvid.

Vajalik teada
  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Väga jutukas kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab hoolitsemist kord nädalas
  • Allergiaohutu tõug
  • Toakass
  • Võib vajada lastega harjutamist

Iseloom

Sfinks on sõbralik, üleannetu, inimlembene ja armastab tähelepanu. Sageli on see jutukas kass omanikul juba ukse peal vastas. Sfinks on väga intelligentne, mänguhimuline ja paimaias. Sfinks on ka meisternurruja. Talle meeldib koos omanikuga teki all magada. Kuna sfinksi kehatemperatuur on 1–2 kraadi kõrgem kui tavalisel kassil, on tal hundiisu, sest soojakadu tuleb kuidagi kompenseerida. Olles halva ilma ees täiesti kaitsetud, ei tohi neid kasse külmaga õue jätta! Samuti ei meeldi neile istuda külma pinna peal, kuid keskkütet nad lausa jumaldavad. Päikselise ilmaga õues käiv sfinks võib vajada kahvatute nahapiirkondade peale päikesekaitsekreemi.

Päritolu

Päritoluriik: Kanada

Muud nimed: Kanada karvutu kass

Karvutuid kasse on tuntud ammustest aegadest, väidetavalt pidasid neid juba asteegid. Kuid sfinks on esimene tõug, kes aretati just selle omaduse pärast. Aretusprogramm sai alguse 1966. aastal Ontarios, kui ühte tavalisse pesakonda sündis karvutu isane kassipoeg. Suurem osa tänastest sfinksidest on siiski kolme 1978. aastal Torontos sündinud karvutu kassi järeltulijad.

Tervis

Toitumine

Hooldamine

Parim kassitõug lastega perre