Your Pet, Our Passion.
Buldog mobiil

Buldog

Buldogil on lühike jässakas keha, üsna lõtv nahk, eriti pea, kaela ja õlgade lähedal. Teiseks iseloomulikuks omaduseks on suur kolju. Buldog võib olla laiguline, erinevates punase varjundites, kollakaspruun või valge mis tahes eespool mainitud värviga. Täiskasvanud buldogi turjakõrgus on 31–36 cm ja kaal 23–25 kg.

Vajalik teada
  • Kogenud omanikule sobiv koer
  • Nõutav mõningane treening nõutav
  • Naudib lühikesi jalutuskäike
  • Naudib jalutamist pool tundi päevas
  • Keskmine koer
  • Minimaalne ilastamine
  • Vajab hoolitsemist ülepäeva
  • Allergiaohutu tõug
  • Vaikne koer
  • Valvekoer. Haugub, annab häiret ja kaitseb füüsiliselt
  • Võib vajada teiste loomadega harjutamist
  • Võib vajada lastega harjutamist

Iseloom

Buldog on perekoer, kellele meeldivad lapsed ja kes õpib läbi saama ka teiste lemmikloomadega, kui talle neid juba noorena tutvustada. Buldog on pisut liiga sõbralik selleks, et olla valvekoer, kuid vajadusel kaitseb pereliiget. Ta võib olla rahulik, mõtlik, tobe, kangekaelne ja hästi arenenud huumorimeelega.

Buldogid pärinevad iidsest koeratõust bullenbeisser'ist – mastifisarnasest koerast, keda kasutati valvamiseks ja metsloomade ründamiseks Assüürias, Kreekas, Egiptuses ja Roomas. Bullenbeisser'eid oli eri suuruses. Inglismaal aretati algselt suur bullenbeisser väiksemaks koeraks ja kuningas Johni valitsusajal 13. sajandil alustas tõug oma karjääri härja ja koertevõitluses. Aastate jooksul saadi selleks võitluseks ideaalne koer. Õnneks keelati härja ja koerte ja muud koertevõitlused Inglismaal 1835. aastal ja buldogiomanikud hakkasid tõugu selekteerivalt arendama, et eemaldada agressiivsemad jooned ja luua heatahtlik pere lemmikloom.

Buldogide levinuimad tervisehädad on seotud nende väga lameda näoga, mis võib põhjustada hingamisteede takistusi ja hingamisraskusi. Seega peaks vältima ületreenimist ja ülekuumenemist. Neil on eelsoodumus ka nahapõletike, silmaprobleemide ning puusa- ja küünarliigese düsplaasia tekkeks (liigesehaigus, mis võib põhjustada valu ja liikumisprobleeme).

Buldogeid ei tohiks kunagi treenida kuuma ilmaga. Piisab kahest võrdlemisi lühikesest jalutuskäigust mõõdukas, kuid mitte liiga kiires tempos.

Koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoiaksid koera ideaalses vormis. Samuti on vaja meeles pidada, et koera tuleb toita vähemalt kaks korda päevas ja järgida tema konkreetse toidu manustamise juhiseid.

Tema karva peaks puhastama spetsiaalse kummist kindaga, et eemaldada lahtised ja surnud karvad, ka tema nahavoldid võivad vajada puhastamist. Kui buldogil on sissekasvanud saba, peaks saba alguskohta hoidma niiskuse eest, sest see võib põhjustada bakteriaalseid infektsioone. Veel peaks buldogitel puhastama pisarajälgi ja kortse.

Kuigi paljude koerte kohta on arvatud, et nad saavad lastega loomuldasa hästi läbi, tuleb kõiki koeri ja lapsi õpetada omavahel suhtlema, üksteist austama ning turvaliselt koos elama. Ja ka sel juhul ei tohiks koeri väikelastega kunagi üksi jätta, vaid täiskasvanud peaksid neil kogu aeg silma peal hoidma.