Kounawit

Purina lemmikloomatoidu toorainespetsialist

Kounawit

Koostisained

Mine jaotisse >

Jah, kasutame. Lisandid aitavad säilitada meie lemmikloomatoidu kvaliteeti alates valmistamispäevast kuni tähtaja „parim enne“ lõpuni. Lisandid võivad olla ka vitamiinid, mis muudavad sinu lemmiklooma toidu täisväärtuslikuks ja tasakaalustatuks.

Kasutame lisandeid selleks, et meie tooted oleksid täisväärtuslikud, tasakaalustatud ja lemmikutele ohutud.

Lisandite hulka kuuluvad vitamiinid, säilitusained, ensüümid, mikroelemendid ja antioksüdandid, mis toetavad organismi tähtsade funktsioonide tööd, näiteks mikrotoitainete sidumist ja säilitamist. Lisandid jagunevad kolme rühma:

  • toidulisandid – lisandid, mis toetavad mitme elutähtsa funktsiooni tööd looma organismis (näiteks vitamiinid)
  • tehnoloogilised lisandid – lisandid, mis aitavad toidul ja selle maitsel säilida ega lase toidul aja jooksul loomale ohtlikuks muutuda (näiteks antioksüdandid);
  • organoleptilised lisandid – lisandid, mis annavad toidule soovitud maitse, värvi ja tekstuuri (näiteks värvained).

Kõiki meie toodetes kasutatud lisandeid kontrollitakse ja reguleeritakse vastavalt Euroopa Liidu seadustele ning neid kasutatakse ka inimeste toidus. Nende ohutus on täielikult tõestatud ja kui need on ohutuskontrolli läbinud, antakse neile kümneks aastaks E-number (kus E tähistab Euroopat). Kümne aasta pärast peab lisand taas läbima kõik vajalikud kontrolliprotseduurid, et saada uus kasutamisluba.

additives infographics