Dagmar

Purina toiduohutuse juht ja loomaarst

dagmar
category icon

Koostisained

Mine jaotisse >

Mükotoksiinid on teraviljas ja köögiviljasaadustes looduslikult esinevad ained, mida ei saa vältida. Kuid mükotoksiine on eri tüüpi ning nende mõju loomale olenebki tüübist ja kogusest, mida loom tarbib. Seetõttu teeme Purinas tihedat koostööd tarnijatega ja kontrollime hoolikalt nii teravilja kui ka valmistoodet, et meie lemmikloomatoit oleks kindlasti ohutu ning ei ületaks kriitilist piiri.

Mükotoksiinid on ained, mida toodavad teatud hallitusseened. Neid leidub paljudes toitudes, sealhulgas köögi- ja teraviljades. Need kasvavad vilja kasvatamise ajal põllul või hiljem viljahoidlas. Kasvu mõjutavad ilmastikutingimused, näiteks temperatuur ja niiskus. Tegelikult ei saa looduslikult esinevaid mükotoksiine teatud taimedes ja põllumajandussaadustes vältida.

On palju mükotoksiine, mille mõju tarbijale oleneb selle tüübist, tarbitavast kogusest ning sellest, kas tarbija on inimene või loom. Mõni tüüp võib tekitada haigusi, kuid teine, näiteks penitsilliin, võib õige kasutuse leidmisel avaldada ravimina kasulikku mõju. Kui mükotoksiine tarbitakse alla kindla piiri, ei põhjusta see inimesele ega loomale haigusi.

Igal juhul kontrollime oma toorainet ja valmistoodet hoolikalt tarneahela igas etapis, et kindlustada oma lemmikloomatoitude täielik ohutus.

Igat toormaterjali ja valmistoote partiid inspekteeritakse ja kontrollitakse regulaarselt. Kui toormaterjal jõuab meie tehasesse, kontrollitakse esialgu visuaalselt, ega pole näha hallitust. Kui on, siis eraldatakse riknenud tooraine kohe ülejäänust, et ka see ei rikneks. Esmase visuaalse ülevaatuse läbinud toorainele tehakse kõik ülejäänud kohased ja nõutud kontrolliprotseduurid. Kui mükotoksiine on üle määratud piiri, saadetakse tooraine tarnijale tagasi. Meie palvel peab tarnija koostama siis tegevuskava, mille eesmärk on minimeerida probleemi kordumise võimalust.

Teeme kõike seda selleks, et meie tooted oleksid võimalikult turvalised ja tervislikud.