Kounawit

Purina lemmikloomatoidu toorainespetsialist

Kounawit
category icon

Koostisained

Mine jaotisse >

Glütserooli ja propüleenglükooli kasutatakse sageli nii inimeste kui ka loomade toidus ning täieliku ohutuse tagamiseks on nende kasutamine reguleeritud. Nende peamine ülesanne on tagada niiskete toitude ohutus.

Lemmikloomaomanikud otsivad oma lemmiku rõõmustamiseks huvitava tekstuuri ja maitsega uuenduslikke tooteid. Glütserooli ja propüülglükooli kasutatakse selleks, et pakkuda nätske tekstuuriga tooteid.

Glütserool:

Toitudes ja jookides kasutatakse glütserooli niisuti, lahusti ja magusainena ning see võib olla abiks toitude säilitamisel.

Euroopa Liidu seadused lubavad kasutada glütserooli lemmikloomatoidus niiskusesäilitajana, mis hoiab toidus vett, et see ära ei kuivaks ja püsiks ühtlase konsistentsiga.

Glütserooli kasutatakse näiteks Purina tootes Go-Cat Crunchy & Tender, kus see tekitab toidutüki ümber kesta, mis hoiab selle pehme (pehmus muutub aja jooksul). Samuti kaitseb glütserool krõbinaid ümbritseva keskkonna niiskuse eest, et need ei kaotaks oma krõmpsuvust ega läheks hallitama.

Propüleenglükool:

Propüleenglükoolil on vett siduv toime, mistõttu aitab vees mittelahustuvatel ainetel lahustuda veega.

Propüleenglükool on orgaaniline ühend, mis on samuti niiskusesäilitaja. Seda kasutatakse sageli toitudes, mida sööme iga päev, näiteks külmutatud maiustused, kastmed ja koogipulbrid.

Seda ei tohiks segamini ajada väga mürgise etüleenglükooliga, mida kasutatakse antifriisis. Propüleenglükoolil on teistsugune molekulaarstruktuur ja seega on sel inimeste ja loomade tervisele ka hoopis teine mõju.

Praegu kehtivad Euroopa Liidu seadused lubavad kasutada propüleenglükooli koeratoidus. Seda kastutatakse näiteks Purina tootes BAKERS Meaty Meal, kus see tekitab toidutüki ümber kesta, mis hoiab selle pehme (jällegi, pehmus muutub aja jooksul).

Järgime Purinas seadusega lubatud ülempiire, et meie tooted oleksid kõigile lemmikloomadele täiesti ohutud.