Daniel

Purina instituudi regioonijuht ja Purina loomaarst

Daniel
category icon

Koostisained

Mine jaotisse >

Jah, lemmikloomatoitu saab teha ilma teraviljata. Sellisel juhul tuleb täisväärtusliku ja tasakaalustatud toitumise tagamiseks kasutada alternatiivseid süsivesikute allikaid. Kuna inimesed eelistavad sageli eri toitaineallikatega toitu, pakub Purina laia valikut tooteid (sealhulgas teraviljavaba lemmikloomatoitu), mis annab loomaomanikule võimaluse valida oma lemmiku jaoks parim toit.

Kuid nii kassidele kui ka koertele on teravilja söömine kasulik. Teraviljad, nagu mais, nisu ja oder, on suurepärased asendamatute ja kasulike toitainete allikad. Teravili on üks parimaid antioksüdantide allikaid, mis sisaldab palju energiat andvaid süsivesikuid ning soodustab seedetrakti tööd. Loe siit rohkem teravilja eeliste kohta.

Hoolimata sellest mõistame, et tarbijad soovivad lemmikloomatoidu puhul valikuvõimalust. Eriti juhul, kui lemmikloom on mõne teravilja vastu allergiline. Kui sul on lemmikloom, kes ei talu teravilju, siis tuleks valida toit, milles sisalduks mõni muu süsivesikuallikas. Üldjuhul esineb lemmikloomade puhul teravilja vastu allergiat harva. Meie valikus on nii teraviljaga kui ka teraviljavabu tooteid. Teame, et mõni loomaomanik on teatud koostisainete suhtes valiv ja võib eelistada teraviljavaba lemmikloomatoitu. Neile pakume eri koostisega tooteid, kus kasutatakse alternatiivseid süsivesikute allikaid, nagu kuivatatud maniokk ja hernetärklis. Meil on mitu kaubamärki, mille tootevalikus on ka teraviljavaba koostisega toite. Nende hulka kuuluvad PURINA BEYOND, BETA, BAKERS ja PRO PLAN DOG. Kõik meie teraviljavabad lemmikloomatoidud tagavad täisväärtusliku ja tasakaalustatud toitumise. Neil on sama hea kvaliteet, mille poolest Purina lemmikloomaomanike seas tuntud on.

Teraviljavaba koostis ei tähenda, et toode on süsivesikuvaba, nagu mõned loomaomanikud arvavad. Teravilja asendab tavaliselt alternatiivne süsivesikute allikas, kuna see on vajalik tasakaalustatud toitumise tagamiseks. Liiati kui toodet reklaamitakse teraviljavabana, ei tähenda see, et toidus on tingimata rohkem valku.

Inside & Outside